Varaždinski Junajted u izuzetno dramatičnoj utakmici izborio polufinale Pan kupa

Fantastična utakmica

Četvrtfinalna utakmica 37.Malonogometnog zimskog prvenstva, Pan kupa Varaždin,   će se još dugo prepričavati. Varaždinski Art metali Junajted u utakmici punoj preokreta pobijedio je ekipu iz Donje Šemnice – Merkaš graditeljstvo Montažne kuće DLV i tako iz četvrtog pokušaja osvojio svoje prvo polufinale.

.

Utakmica je za Junajted počela loše. Odličan protivnik, koji je iz igre izbacio finalista Kutije šibica, Automobile Lončar,u prvih pet minuta je dao dva gola i poveo sa 0:2.

Junajted je uspio zabiti do poluvremena pa su stvari bolje izgledale. Međutim, čim su protivnici krenuli s centra, nova nesmotrenost Junajtedove obrane i Korenić zabija za velikih 3:1.

Utakmica je u drugom poluvremenu postala vrlo dinamična, nizali su se napada, varaždinski su nogometaši prijetili… Žestina se isplatila i Junajted je u 25. minuti golom Šimeka smanjio razliku na 3:2.

Krenuli su još žešće i pet minuta prije kraja jedan je oštar ubačaj s lijeve strane kapetan zagorskog predstavnika Kranjčec skrenuo u vlastitu mrežu i rezultat je izjednačen, 3:3.

Izjednačenim rezultato je utakmica ušla u produžetke. Pozicija Junajteda nije bila obečavajuća – pet akolumiranih prekršaja koji se prenose iz drugog poluvremena, dok je protivnik imao tek jedan.

U četvrtoj minuti prvog produžetka, golom Dleska, novo vodstvo gostiju.

Drama počinje.

U posljednjoj minuti tog prvog produžetka Dreven je kod izbacivanja lopte navodno zakoračio izvan šesterca i sudac Babić dosuđuje šesti akumulirani prekršaj. Punih pet minuta je trajala prepirka hoće li se udarac izvesti sa 6 ili 10 metara i mora li vratar Dreven stajati na crti ili smije izaći (što kod deseterca smije).

Uz buru negodovanja na terenu i tribini Kantolić je ipak izveo šesterac i zabio za 3:5.

U međuvremenu je Babić isključio pričuvnog igrača Junajteda Vukovića, a do kraja tog prvog produžetka zbog grubog starta dao i opravdani crveni Simonu.Tako su Varaždinci u drugi produžetak ušli sa sedam akumuliranih prekršaja, s dva pogotka zaostatka i s igračem manje još minutu i 27 sekundi.

To ih nije obeshrabrilo.

S četvoricom u polju su napadali brojčano nadmoćniju ekipu i hrabrost se isplatila : dvije minute prije kraja Nikola Sajko zabija za 4:5, a  minutu i 10 sekundi prije kraja Sajko zabija još jednom. Rezultat izjednačen, 5:5, eurpcija oduševljenja na tribinama eskalira.

Preostali su samo šesterci.

Prvi je udarac inače sjajnog Leljaka liznuo prečku – s gornje strane, Malnar je zabio za 6:5, prvo vodstvo Junajteda. Kantolić je u drugoj seriji izjednačio, Gluhak vratio prednost Junajtedu, Kranjčec u ključnoj trećoj zabio opet za 7:7, a onda je lopti prišao Sajko.

Veliki Junajtedov junak četvrtfinala, s dva pogotka u drugom produžetku, još je jednom opalio jako, ali i precizn i Junajted je s konačnih 8:7 izborio polufinale!

Fantanstičan turnir

Zbog fantastične četvrte utakmice sve su tri prethodne pale u drugi plan, iako je svaka bila odlična. U tri od četiri su se igrali  produžeci, dva puta su odlučivali penali, suđenje je također bilo na solidnoj razini, osim, nažalost, u prvoj utakmici dana gdje je jedna odluka već spomenutog Babića izravno usmjerila ishod iste.

Dvije minute prije kraja drugog produžetka propustio je isključiti igrača Mravunca & Zloće Anđelka Vlašića za prekršaj nad napadačem Videorehe u izglednoj prilici za pogodak, na sedam metara od gola kad je igrač momčadi iz Dugog Sela bio sam pred golom Jaskanaca.

Za sve u dvorani to je bilo isključenje, čak se i voditelj Jaskanaca osmjehnuo svjestan poklona, jedino je sudac uporno kasnije objašnjavao da po pravilima (futsala?) to nije crveni karton (samo  što se Pan kup ne igra po futsal pravilima).

U tom je trenutku bilo 2:1 za Videorehu, Mravunac & Zloćo bi do zadnjih 20 sekundi igrali s igračem manje, ovako je pola minute prije kraja Štrok zabio za 2:2, nakon čega su u lutriji šesteraca papirnati favoriti iz Jastrebarskog dohvatili polufinale.

Druga utakmica dana, seniorsko četvrtfinale, igrali su Hudek Trgotrans iz Biljevca i Jelena Trade iz Subotice Podravske. I jedni i drugi puni „internacionalaca“. Za Jelenu Trade poznati zagrebački hakleri Horvat, Ziberi, Stojanović, Toth, Bartolić i ostali pod vodstvom proslavljenog Alena Jukića, za Hudeka uz već standardni zagrebački trojac – Strabić, Presečki, Hanžić i dodatna ZG-pojačanja Grbeša i Matošević. Kvalitetom je to bila možda i najjača utakmica turnira, a tu najčešće odlučuje tko je kako otvori. Ovoga puta bolje je otvaranje imao Hudek Trgotrans, Hanžić je već u 6. minuti zabio za 1:0, Presečki dvije minute prije odmora povisio na 2:0. Odmah potom Toth je smanjio, Jelena Trade je cijelo drugo poluvrijeme pritiskala i tražila poravnanje, međutim tri minute prije kraja presudio je prekid, uigrana akcija Grbeše i Matoševića, za 3:1. Matošević je u zadnjoj minuti samo potvrdio pobjedu, za na kraju (pre)visokih 4:1.

Iznenađenje za iznenađenjem

Za iznenađenje večeri pobrinuli su se veterani Bilikuma petkom. I inače najugodnije iznenađenje veteranskog turnira dosad (2:2 s razvikanim Bilikumom, 2:1 pobjeda nad Sračincom, drugom i trećom ekipom lani), ova škvadra isključivo rekreativaca, u četvrtfinalu je izbacila koprivnički OPG Radiček & Petgrad Niko-Trade!

Koprivničani predvođeni majstorima Ivančićom, Radičekom, Salajcom, Vađuncima čak su i vodili na poluvremenu (Siniša Vađunec), ali je u drugoj minuti nastavka Marko Matić eurogolom poravnao. Sjajnom obranom Bilikum petkom je držao egal  preostalo vrijeme i u oba produžetka, a onda je – minutu prije kraja – Saša Horvat (primarno po ostvarenoj sportskoj karijeri košarkaš) zabio za 2:1 Varaždinaca! Uzalud su Koprivničani izvukli i vratara, obranio se Bilikum petkom za svoje prvo, povijesno polufinale!

Danas polufinale

Od 16 sati u varaždinskoj Areni uz Dravu nova uzbuđenja. Četiri će seniorske i četiri veteranske ekipe tražiti put do sutrašnjeg velikog finala. Grijeh bi bilo izdvajati bilo koju utakmicu jer svaka je poslastica! Veteranski turnir uvjerljivo najbolji dosad, u seniorskoj konkurenciji jedna varaždinska, jedna zagorska i dvije ekipe iz Varaždinske županije.

Nikad „domaćija“ završnica, jedino je A.C.C. Mravunac & Zloćo i prijatelji „udaljeniji“, iz Jastrebarskog , Zagorje će predstavljati Centar Škudar iz Novoga Golubovca kod seniora i Saluti Bau iz Krapine kod veterana, svi ostali su iz domicilne županije. Uvijek atraktivno i navijački praćeno Črešnjevo, „herojski“ Art metali Junajted, po imenima prvi favorit Hudek Trgotrans (i kod seniora i kod veterana) i „škvadra turnira“ – Bilikum petkom. Treba li bolja pozivnica ljubiteljima malog nogometa?

PETAK, 06.01.2017. – ČETVRTFINALE (drugi dio)

REZULTATI UTAKMICA

(VET) VIDEOREHA (Dugo Selo) – A.C.C. MRAVUNAC & ZLOĆO IP

2:2 (pen. 4:5)

HUDEK TRGOTRANS (Biljevec) – JELENA TRADE (Subotica Podravska)

4:1

(VET) OPG RADIČEK PETGRAD NT (Koprivnica) – BILIKUM PETKOM (Varaždin)

1:2 (1:1, pr.)

ART METALI JUNAJTED (Varaždin) – MERKAŠ GRADITELJSTVO (Šemnica)

5:5 (pen. 8:7)

SUBOTA, 07.01.2017. – PROGRAM POLUFINALA

RASPORED UTAKMICA

16:00

(VET) SALUTI BAU (Krapina) – HUDEK TRGOTRANS (Biljevec)

16:40

HUDEK TRGOTRANS (Biljevec) – CENTAR ŠKUDAR (Novi Golubovec)

17:30

Ekshibicija U-12: Varteks – Međimurje

18:15

ART METALI JUNAJTED (Varaždin)  – MNK ČREŠNJEVO

19:05

(VET) BILIKUM PETKOM (Varaždin) – A.C.C. MRAVUNAC & ZLOĆO I PRIJATELJI (Jaska)

Alen Runac i sljedeće četiri godine na čelu Zajednice sportskih udruga grada Varaždina

U prostorima Županijskog nogometnog saveza Varaždina, u utorak, 23. travnja održana je 49. izborna sjednica Skupštine Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina.

Skupština je započela razrješenjem bivših članova i usvajanjem novih mandata članova za mandatno razdoblje od 2024. do 2028. godine.

Nakon predstavljanja programa za mjesto predsjednika, čelnu poziciju Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina u sljedećem četverogodišnjem mandatu i dalje će obnašati Alen Runac, koji se na ovoj poziciji nalazi od 2016. godine.

Nakon reizbora, predsjednik Runac Skupštini je predstavio svoje kandidate za mjesto dopredsjednika, kao i novi saziv Izvršnog odbora Zajednice. Mjesta dopredsjednika tako su pripala Saši Vojnoviću i Dubravku Baneku, dok će uz njih u Izvršnom odboru sljedeće četiri godine sjediti još: Goran Vučetić, Mario Šobak, Damir Martinčević, Boris Zernec, Toni Dalić i Romano Puček.

–Ekipa koja daje rezultate se ne mijenja – kratko je objasnio Runac.

Imenovani su i članovi ostalih tijela gradske Zajednice sportskih udruga. Novi Nadzorni odbor čine predsjednik Zvonimir Kušter, predstavnik Grada Varaždina Dražen Cesar i Josip Plečko. U Etičkom povjerenstvu sjedit će: Damir Belaj, Predrag Čosić i Damir Kolarek.

Šafarić: Najbolje da pobijedimo Dinamo i Rijeku, a neka u međusobnom srazu odluče prvaka

Nogometaši Varaždina u subotu, 27. travnja u 17 sati na stadionu Varteksa igraju utakmicu 32. kola SuperSport HNL-a protiv Dinama.

U zadnjem susretu Dinamo je bio bolji s 2:1. Bio je to odgođeni susret 5. kola.

– Rekao sam svojim igračima, da smo samo kojim slučajem zamijenili dresove bila bi to drugačija utakmica, bili bismo 50 posto bolji. Taj gard pobjednika, glad za pobjedom, uvijek je na strani Dinama. No, pokazali smo da se možemo nositi s njima. Napravit ćemo dobru analizu i probati što bolje parirati Dinamu koji je u naletu, koji je moćan, no ima taj pritisak pobjede – ističe Šafarić.

Dinamo je trenutno na 2. mjestu Lige s dva boda manje od vodeće Rijeke. Nakon Varaždina Dinamo igra s Rijekom na Rujevici, a potom Rijeka dolazi u Varaždin.

– Ma teško je bilo što prognozirati u bitci za naslov. Nabolje da mi pobijedimo Rijeku i Dinamo, a oni neke sa potuku u međusobnoj utakmici – dodao je Šafarić.

No, tko bolje leži Varaždincima Rijeka ili Dinamo?

– Ma protiv obje ekipe smo konkurentni. Rijeku smo znali na Rujevici pobjeđivati i nekako bolje igraju kod nas, a Dinamo je uvijek Dinamo. Vrlo moćan. Ne možete mnogo prilika protiv njih očekivati i većinu vremena se branite, no kad dođe šansa morate biti efikasni – zaključio je Šafarić.