VIDEO Evo kako su nogometaši Nedeljanca proslavili ulazak u finale Županijskog kupa

“Nedeljanec ih veže i spaja”

Na 35. godišnjicu osnutka kluba, nogometaši Nedeljanca počastili su svoje navijače s najljepšim mogućim poklonom – ulaskom u finale Županijskog nogometnog kupa.

Prvi put Nedeljančani su finale Županijskog kupa ušli 1991. godine i svladao ih je Varteks 3:0. Drugi puta finale su igrali 1996. godine kada ih je pobijedila Sloboda sa 6:0. Čak 21 godinu kasnije ponovno su u finalu Županijskog kupa.

U videu pogledajte njihovo slavlje.

Trkači Atletskog kluba Varaždin u velikom broju na Zagrebačkom maratonu

U Zagrabu je u subotu, 1. listopada održan jubilarni 30. Zagrebački maraton, a nastupilo je oko 50 članova Atletskog kluba Varaždin.

U utrci maratona pobijedio je Jean Baptiste Simuneka u vremenu 2:19:07 ispred Brune Erenta (AK Agram) – 2:33:13 i njegovog klupskog kolege Petra Bratulića – 2:36:29.

Najbolji varaždinski trkač već standardno je bio Andrej Hladnik koji je istrčao odličnu utrku i s vremenom 2:40:06 osvojio 6. mjesto u generalnom poretku. Odličnom utrkom Andreju su se priključili Marko Martinčić na 12. mjestu sa 2:52:00 i Tomislav Vertuš na 14. mjestu sa 2:53:42.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je mlada članica AK Agram Viva Kovač u vremenu 2:51:23. Od varaždinskih “puca” najbolja je bila Alenka Horvat koja je opet istrčala vrlo dobar maraton i s vremenom 3:29:52 osvojila 13. mjesto u poretku za PH. Njoj se odličnom utrkom i istrčanim prvim maratonom u životu pridružila Tihana Drumev koja je osvojila 17. mjesto istrčavši maraton za 3:35.

U konkurenciji za ekipno Prvenstvo Hrvatske kod seniora naslov ekipnog prvaka Hrvatske osvojio je AK Agram u ukupnom vremenu 7:53:33 u sastavu Erent, Bratulić i Svalina. Hladnik, Martinčić i Vertuš s ukupnim vremenom 8:25:47 osvojili su odlično 2. mjesto. Treće mjesto pripalo MK Marjan (8:51:18) u sastavu Vujević, Perić i Gale.

Od ostalih svakako još treba posebno istaknuti i Simonu Jambrošić koja je također istrčala vrlo dobru utrku na 10 km u vremenu 38:37 i osvojila odlično 4. mjesto. Također su odlične utrke istrčali Karmelo Mrvica na 8. mjestu sa 35:58 i Stjepan Petrović na 17. mjestu sa 38:35.

Kovačević prije gostovanja kod Hajduka: Idemo na Poljud uživati u nogometu

– Ne bih imao ništa protiv da ovaj put završi obrnuto. Da oni napadaju, imaju prilike, a mi zabijamo – nasmijao se Mario Kovačević, trener Varaždina kojeg čeka teško gostovanje protiv Hajduka.

Utakmica se igra u subotu, 8. listopada, u 19:05.

Naime, u 3. kolu varaždinski nogometaši imali su više od igre, redali prilike, ali dva trenutka genijalnosti Marka Livaje su odlučila susret.

– Ma to je velemajstor. Ne možeš igrati flastera na Livaji, to je nemoguće. Moramo spriječiti protok lopte prema njemu jer u kaznenom prostoru on je ubojica – dodao je Kovačević koji protiv Splićana neće moći računati na nekoliko igrača.

Još uvijek su ozlijeđeni Ba, Pellumbi, Urata i Perić, a kartonirani su Herrera i njihov najbolji igrač u dosadašnjem dijelu prvenstva Teklić.

– Ma naravno da će nam Tekla nedostajati, ali tako je bilo i kad smo ostali bez Postonjskog. Mislili smo da ćemo ga teško nadomjestiti, no uspjeli smo. Imamo širok kadar i igrač koji će igrati na Teklićevoj poziciji će sigurno dati maksimum i pokušati ga dostojno zamijeniti – dodao je Kovačević.

Njegova ekipa nalazi se u komfornoj situaciji nakon 11 kola. Drže 5. mjesto s osvojenih 16 bodova.

– Idemo na Poljud uživati u nogometu. Još kao igraču pravi mi je gušt bio igrati tamo utakmice. Fantastična navijačka kulisa – naglasio je Kovačević.

U susretu prije mjesec i pol Varaždin je visoko pritiskao Hajduk i stvarao im prilike.

– Bio bih najsretniji kad bi protiv svake ekipe igrali visoki presing i kad bi lopta bila pretežno u našem posjedu, no Hajduk je vrlo kvalitetna ekipa – zaključio je Kovačević.