Zlato, srebro i bronca za Ljubeščicu

STOLNI TENIS

U Opatiji je održan stolnoteniski turnir najvećeg državnog ranga na kojem su nastupali svi najbolji igrači u Hrvatskoj, ukupno oko 300 mladih stolnotenisača.

Među njima su bila i tri najbolja igrača Ljubešćice koji su ostvarili izvrsne rezultate.

U konkurenciji mlađih kadeta Leon Šantek je osvojio 1. mjesto, pritom ne izgubivši niti jedan set na cijelom turniru.

Mlađe kadetkinje također su bile sjajne. Ivona Štriga je bila 2. dok je Janja Matijašec osvojila 3. mjesto, pri čemu su obje izgubile od pobjednice turnira Hane Arapović iz Zagreba.

Ovako sjajan početak sezone zasigurno je plod svakodnevnih (po dva puta) napornih treninga koji će u budućnosti vjerujemo dovesti do još boljih rezultata.

Prije tjedan dana sve troje igrača STK „ Ljubešćice“ nastupalo je u Strasbourgu u Francuskoj na najvećem turniru u Europi za najmlađe kategorije na kojem su

postigli vrlo dobre rezultate. Također Leon je prije 2 tjedna nastupao u Mađarskoj na Euro talents  kampu na kojem je osvojio 1. mjesto te osigurao nastupa na završnom kampu iz kojeg će najbolji ući u programe europske stolnoteniske federacije.

Poraz izbornice Gotal u premijernom nastupu na klupi hrvatske ženske reprezentacije

Ivančanka Stella Gotal porazom je startala na klupi hrvatske ženske nogometne reprezentacije.

Na kvalifikacijskom gostovanju kod Italije, nositelja skupine, izabranice Stelle Gotal izgubile su rezultatom 3:0.

U svom trećem nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, Hrvatska nije uspjela iznenaditi Talijanke, koje su u Castel di Sangru upisale nova tri boda te zadržale maksimalan učinak.

Prva dva pogotka Italija je postigla već u prvih deset minuta utakmice – precizne su bile Cernoia te Girelli s bijele točke – a na konačnih 3:0 povisila je Pirone sredinom drugog poluvremena.

Hrvaticama slijedi gostovanje kod drugoplasirane Švicarske.

Varaždinske stolnotenisačice izgubile od favoriziranog Dr. Časla

Varaždinske stolnotenisačice u subotu, 23. listopada odigrale su derbi kola kod Dr. Časla. Zagrebačka ekipa slavila je s 3:1.

Po prvi put u Superligi za Zagrepačanke je zaigrala 32-godišnja Zhang Mo i pritom pokazala zašto drži 41. mjesto na svijetu. Zhang Mo svladala je Petek (3:0) i Vignjević (3:0), a treću pobjedu za Zagrepčanke osigurala je Srebrnjak koja je s 3:0 bila bolja od Franović. Jedinu pobjedu za gošće donijela je Vignjević nakon što je s 3:0 bila bolja od Cakol.

Inače, ovo je prvi poraz varaždinskih stolnotenisačica ove sezone.

– I prije prvenstva sam rekao da je ekipa dr. Časla svijet za sebe. Mi smo igrali dobar meč, dobili smo jednu partiju kada je Dragana dobila Cakol. Petra je imala šansu u prvom setu, vodila je 10:7 i 11:10, tu da se okrenula na njenu stranu možda smo mogli malo zakomplicirati situaciju. Čestitamo domaćinu na pobjedi – istaknuo je Saša Suhodolčan, trener Varaždinki.

Varaždinskim stolnotenisačicama nova ligaška uzbuđenja u Superligi slijede 20. studenog kada ugošćuju Pulu i Vrsar.