“Dečki učinite nas ponosnima još jednom i idemo svi zajedno u polufinale Svjetskog prvenstva!”

Teško je riječima opisati sreću, zadovoljstvo i ponos koje su nam naši vatreni priuštili svojim igrama. Isto tako teško je opisati koliko je lijepo danas biti Hrvat u svijetu i uživati u svakom trenutku na kojem god mjestu da se pojaviš. Od početka Svjetskog prvenstva i naše prve pobjede nad Nigerijom, nema dana da me suigrači, ljudi u klubu ili pak konobari u restoranu ne ispituju o hrvatskoj reprezentaciji, sportašima, obali, ljudima i svemu ostalom.

Četvrtfinale svjetskog nogometnog prvenstva, 8 najboljih reprezentacija na svijetu. Zaista zvuči fantastično, Hrvatska živi jedan san iz kojeg se vjerujem neće još probuditi. Što reći o Rusima, a da već ne znamo ili pak o nama samima, a da već nije bilo spomenuto.

Favoriti

Reći ćemo da na papiru kad pogledamo imena izgledamo kao favoriti, ali nije floskula kad uporno ponavljamo da u toj fazi natjecanja favorita nema. Rusi iza sebe imaju pobjedu nad Španjolcima za koju ni sami ne znaju kako su izborili. Bili su na svojih 30 metara gotovo 90 posto utakmice i praktički iz ničega došli su do jedanaesterca kojeg su realizirali i na kraju izdržali 120 minuta u egalu.

S druge strane Hrvatska u srazu s Dancima nije bila onako razigrana i lepršava kao primjerice protiv Argentine, ali definitivno je bila dobra, organizirana, kompaktna, prava natjecateljska. U sastavu izbornik Dalić je sam najavio da neće biti velikih promjena.

Strinić ili Pivarić?

I ne treba ih biti, sve funkcionira odlično, jedina dvojba je hoće li Strinić biti spreman ili ne, ali i ako neće imamo Pivarića koji je protiv Danske ušao u veoma delikatnoj fazi utakmice i odradio je posao fenomenalno, s puno sigurnosti i samopouzdanja. Siguran sam da su se igrači uspjeli odmoriti, da ih je naš izbornik osvježio i da su spremni odigrati još jednu veliku utakmicu.

Sam izbornik ponavlja da uvijek sve ovisi o nama samima i slažem se s tim. Hrvatska ima sve što je potrebno da prođe Ruse. Imamo igračku kvalitetu, širok kadar, odličnog izbornika i napokon ujedinjenu cijelu naciju iza sebe koja diše zajedno s njima u Rusiji.

3. NL Sjever: Varteks poražen u derbiju kola kod Poleta, slavlje Podravine

Odigrano je 22. kolo 3. NL Sjever koje ponudilo derbi kola između vodećeg Poleta i do ovog kola trećeplasiranog Varteksa.

Slavio je domaćin s 2:0. U vodstvo je Svetomartinčane doveo Nino Patafta u 6. minuti, da bi za 2:0 zabio Silvestar Žganec u 42. minuti.

Tim porazom Varteks se ponovno spustio na 4. mjesto Lige budući da je Pitomača s minimalnih 1:0 bila kod Rudara u Murskom Središću.

Do slavlja je stigla Podravina pobijedivši Koprivnicu s 4:1. Po dva gola za Ludbrežane postigli su Mario Sačer i David Šmrček.

U idućem kolu Podravine odlazi u goste Pitomači, dok Varteks na Slobodi igra derbi kola s Rudarom.

Šafarić: Bili smo kvalitetni u bloku i opasni u tranziciji

Nogometaši Varaždina skupo su prodali kožu protiv Dinama u 32. kolu SuperSport HNL-a. Bio je Dinamo dominantniji, no do zadnje minute morao je na kraju strepiti za pobjedu. Na kraju je završio 1:0.

>>FOTO Nogometaši Varaždina pred 8670 gledatelja minimalno poraženi od Dinama

Mogli su Varaždinci do boda. U 86. minuti Dabro je pobjegao gostujućoj obrani, zaobišao Nevistića, no pogodio je vanjski dio mreže.

– Puno kvalitetnija partija nego u Zagrebu. Kvalitetni smo bili u bloku i opasni u tranziciju. Poveli su, no nisu mogli postigli drugi gol i kao da su znali što će se desiti. Bio je to zicer za nas. Nismo zabili i treba čestitati Dinamu – rekao je Nikola Šafarić, trener i sportski direktor Varaždina.

Zabio je Dabro u prošlom kolu Rudešu, no protiv Dinama izostala je realizacija.

– Napadači žive od golova. Dabro puno radi za ekipu. Puno se troši tako da je to gledam na drugačije– dodao je Šafarić koji je komentirao borbu za naslov između Dinama i Rijeke.

– Trenutno je u prednosti Dinamo. Pritisak se seli s jedne na drugu ekipa i ova dva kola usmjerit će prvenstvo – zaključio je Šafarić.