Enes i Elma Garibović nastupili na Grand Prixu Croatia

U Samoboru je od petka, 11., do nedjelje, 13. siječnja, održan 28. tradicionalni međunarodni karate turnir Grand Prix Croatia. Turnir je okupio 1618 natjecatelja iz 212 klubova i 24 države svijeta, a spada u kategoriju najjačih karate turnira u Europi.

Za Karate klub Varaždin nastupili su Elma i Enes Garibović. Elma je nastupila u kategoriji mlađe seniorke -61 kg. U prvom kolu pobijedila je predstavnicu Bjelorusije rezultatom 3:2, dok je u drugom izgubila od kasnije pobjednice, predstavnice Slovačke rezultatom 3:1. U prvoj borbi repasaža bila je bolja od predstavnice Srbije rezultatom 3:3 (u slučaju izjednačenog rezultata pobjeđuje borac koji je prvi napravio bod, prednost prvog boda). U borbi za brončano odličje izgubila je od predstavnice Italije rezultatom 3:0 te time osvojila 5. mjesto.

Enes Garibović nastupio je u najatraktivnijoj kategoriji turnira, seniorskoj, u kojoj se 50 seniora borilo za glavnu nagradu. Enes Garibović prošlogodišnji je osvajač trećeg mjesta u toj kategoriji, no ove godine mu to nije pošlo za rukom. U prvom kolu pobijedio je predstavnika Ukrajine rezultatom 2:0, u drugom reprezentativnoga kolegu Fajerbacha rezultatom 6:2, da bi u trećem kolu izgubio od predstavnika Makedonije rezultatom 1:1 (prednost prvog boda) te time završio svoj nastup na Grand Prixu Croatia.

Ovaj turnir ujedno je poslužio kao priprema za najvažnija natjecanja ove godine – Series A i Premier lige te Europsko prvenstvo krajem ožujka, gdje će se skupljati bodovi za Olimpijske igre 2020. Sljedeći nastup očekuje se za dva tjedna na Premier ligi u Parizu.

Konačno poznat sastav 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin u novoj sezoni

Ilustracija

Nakon što je većina prošlosezonskih sudionika 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin iz Međimurske županije odustalo od natjecanja, konačno su potvrđena imena klubova koji će se u ovom rangu natjecanja boriti za naslov prvaka u novoj sezoni.

Liga će brojati 14 klubova, osam iz Varaždinske županije i šest iz Međimurja. Varaždinski predstavnici bit će: Bednja, Nedeljanec, Zelengaj, Jalžabet, Ivančica, Budućnost Vidovec, Dubravka-Zagorac i Plitvica Gojanec. Iz Međimurja nastupaju: Mladost Komet, Dinamo Domašinec, Mladost Sveta Marija, Naprijed Cirkovljan, Galeb Oporovec i Draškovec.

Podsjetimo i da je zbog odustajanja dijela međimurskih klubova, Županijski nogometni savez Varaždin morao mijenjati propozicije natjecanje te su se za sudjelovanje u 4. NL Čakovec – Varaždin mogli prijaviti i klubovi koji su sezonu ranije završili s nižim plasmanom od petoga mjesta.

Prvo kolo na rasporedu je 28. i 29. kolovoza, a parovi će biti poznati nakon ždrijeba koji je ovoga petak, 30. srpnja.

Tenisači Rian Bregović i Ivan Bračko osvojili prva mjesta u Solinu

U sklopu državne završnice Plazma Sportskih igara mladih koja se održava do 31.srpnja u Splitu, odigrana su finala Hrvatska pošta Cupa u tenisu.

Teniski tereni Dalmacija cement u Solinu okupili su najbolje amaterske tenisače u 4 dobne skupine, a dvojica varaždinskih tenisača osvojili su prva mjesta.

Rian Bregović osvojio je prvo mjesto kod dječaka u plavnom dijelu turnira, da bi žutom dijelu turnira slavio Ivan Bračko.