FOTO Interijer stadiona Sloboda u novom ruhu nakon čak 32 godine

– Nakon 32 godine stadion Sloboda se obnavlja temeljito iznutra. Nije se dugo održavalo ni ulagalo. Stalno sam isticao da onog trenutka kad napravimo dvoranu ne smije nam se dogoditi da dalje ne razmišljamo o našim sportašima i sportskim igralištima u gradu – rekao je gradonačelnik Ivan Čehok pri obilasku uređenog unutarnjeg dijela varaždinskog stadiona.

Osim stadiona Sloboda, obnovio se i Srednjoškolac, dvorana Graberje i stadion Varteksa, a vrijednost radova je preko 2,5 milijuna kuna. – Još tu nije kraj. Imam još posla, naročito na vanjskom uređenju stadiona Sloboda.  Time Zajednica sportskih udruga pomaže i stoji sportašima na raspologanju – istaknuo je Alen Runac, predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina. Vanjski dio stadiona Slobode uređuje se budući da Varaždin želi biti domaćin Europskog ekipnog prvenstva u atletici. Što se pak tiče igrališta u Jalkovcu i Hrašćici, gradonačelnik Čehok ističe da će se ići u veća ulaganja kada će postajati domicilni klubovi. – Moramo naći domicilne klubove i ako će se pronaći ići će se u veća ulaganja. Ovako Zajednica i dalje održava objekte, no bez većih zahvata i ulaganja- zaključio je Čehok.

Luna Šafran i Lucija Plantak okitile se medaljama na Kupu mladih Grada Zagreba

Kadeti Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na Kupu mladih Grada Zagreba u kajak slalomu održanom na Jarunu uz sudjelovanje 45 natjecatelja iz Hrvatske.

U kajaku jednosjedu (K-1) kod mlađih kadetkinja Luna Šafran plasirala se na 2., a Lucija Plantak na 3. mjesto. U kajaku kod mlađih kadeta Borna Valjak plasirao se na 2. mjesto.

Kod starijih kadetkinja u kajaku pobijedila je Hana Valjak. Najbolji kod starijih kadeta bio je Marin Bjeliš, drugi je bio Neo Vugrek, Domagoj Kracik  bio je 5., Viktor Žmegač 7., a Domagoj Cerovečki plasirao se na 8. mjesto.

Na Tacnu u Ljubljani na rijeci Savi održano je Europsko prvenstvo u kajak slalomu. Kajak kanu klub Varteks na natjecanju su predstavljali braća Katja i Roko Bengeri u sastavu reprezentacije Hrvatske.

Katja Bengeri nastupila je u dvije discipline, te se u kategoriji kajaka jednosjeda (K1) plasirala na 23. mjesto, dok se u kanu jednosjedu (C1) plasirala na 24. mjesto. Roko Bengeri nastupio je u kajaku jednosjedu i plasirao se na 23. mjesto.

Jana Koščak i Roko Farkaš prvaci Mediterana za mlađe seniore

Atletičari Slobode Jana Koščak i Roko Farkaš nastupili su na Prvenstvu Mediterana za mlađe seniore i seniorke.

Jana Koščak osvojila je zlato i srebro. Srebro je osvojila u skoku u dalj s rezultatom od 6,33 m što je samo jedan centimetar manje od njenog osobnog rekorda. Zlatna je bila na 100 m prepone. Uvjerljivo je pobijedila s rezultatom 13,38 (vjetar +2,4).

Roko Farkaš bio zlatni na 200 metara. Po prvi puta spustio ispod 21 sekunde i s novim hrvatskim juniorskim rekordom od 20,89 postao prvakom Mediterana do 23 godine.

Hrvatski atletičara inače iz Egipta su se vratili s osam osvojenih medalja, od čega su tri zlatne, četiri srebrne i jedna brončana.