Osnovci

I u ovoj školskoj godini nastavit će se Projekt obuke učenika – neplivača pod nazivom „Varaždin pliva“.

Uz potporu Grada Varaždina i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, osigurana su sredstva za besplatnu obuku plivanja kojom su obuhvaćeni učenici drugih razreda 8 varaždinskih gradskih osnovnih škola. Obuku provodi Plivački klub Barok, a projekt će se odvijati u nekoliko faza.

Prva faza, koja obuhvaća testiranje znanja plivanja, provedena je od 27. do 30 rujna. Testiranju je pristupilo ukupno 400 djece, od kojih je 132 plivača, a 268 neplivača (67posto). U drugoj fazi svim neplivačima bit će omogućeno besplatno učenje znanja plivanja. Prve grupe učenika iz 1.OŠ i 2.OŠ započele s učenjem plivanja u ponedjeljak, dok je završetak obuke svih učenika predviđen u veljači slijedeće godine.

– Želja nam je da svi učenici 2. razreda zaista nauče plivati. Isto tako se nadamo da će se projekt nastaviti i u budućnosti, te da će i slijedeće generacije učenika također dobiti priliku besplatno naučiti plivati – ističu iz PK Barok.

Varaždinski rukometaši stigli do četvrte pobjede u nizu: pale i Sesvete

Rukometaši GRK Varaždina 1930 nanijeli su četvrti poraz Sesvetama rezultatom 26:24 i kupili si priliku da možda budu dio elitnog nastavka natjecanja.

To je njihova četvrta pobjeda u nizu s novim trenerom Emersonom Žnidarićem. Sesvećani su vodili vrlo kratko na samom početku susreta. Varaždin je preuzeo kontrolu nad rezultatom kod 3:2, i više ju nije ispustio do kraja. Na poluvremenu su varaždinski rukometaši imali plus četiri 14:10.

U drugom dijelu gosti su nešto aktivniji i efikasniji. Ali, prednost domaćina nisu mogli dostići. Najviše što su im se približili bilo je  minus dva (19:17). Varaždinci su brzo odgovorili s četiri pogotka zaredom i bez većeg stresa priveli susret kraju. Sa šest pogodaka najbolji u njihovim redovima bio je Antonio Budinski.

Izvor: HRS

4. HNL: Ivančica bez problema pobijedila Galeb i tako osvojila naslov jesenskog prvaka

Nogometaši Ivančice jesenski su prvaci 4. HNL Čakovec – Varaždin. Do naslova su stigli svladavši u odgođenoj utakmici 13. kola Galeba iz Oporovca sa 6:0.

Oporovčane je načnuo Tomislav Jagić u 24. minuti, da bi dvije minute kasnije za 2:0 pogodio Patrik Varga. Isti igrač bio je i strijelac za 3:0 u 38. minuti.

Četvrti i peti gol Ivančana bili su djelo Gabriela Pavline u 69., odnosno 76. minuti, dok je konačni rezultat postavio Nikola Kolarek golom u 77. minuti.

Time su Ivančani stigli do 32-og boda i osvojili titulu jesenskog prvaka. Momčad Rade Hercega upisala je tako 10 pobjeda, dva remija i poraz.

Tri boda manje od ivanečkih nogometaša ima drugoplasirani Zelengaj, dok trećeplasirani Draškovec zaostaje šest bodova.