Povežite se s nama

Sport

Igrači Međimurja mjesecima bez plaće i gladni, a bivši trener Solomun tvrdi: Sve skupa očekivano!

Objavljeno:

- dana

Nogometni klub Međimurje, nekad prvoligaš, proživljavala crne dane. Nogometaši Međimurja u kvalifikacijama su ušli u novu 2. NL (treći rang hrvatskog nogometa).

Za novog trenera ovoga ljeta postavljen je Ivica Solomun, a za sportskog direktora Antun Jukić. No, nakon ispadanja u Županijskom kupu i Hrvatskom nogometnom kupu obojica su otišla.

– Žao mi je što sam “popušio” priču da će klub imati novi imidž, imidž poštenog kluba u kojem se vrijedno radi, koji će biti na ponos cijelog Međimurja – priča nam Ivica Solomun koji je otišao početkom rujna kao i Jukić.

– Selekcija je rađena tako kako je rađena. Financije nisu dopuštale da se ozbiljnije pojačamo, kao i da se zadrže stožerni igrači. Na kraju je tu mlada ekipa, koja uz petoricu kvalitetnih pojačanja sigurno može ostati u Ligi – rekao nam je Solomun.

Nakon Solomuna na klupu čakovečkog drugoligaša doveden je Zoran Ivančić, no on se zadržao samo tri tjedna. Potkraj rujna doveden je i treći trener Igor Budiša koji se jednostavno nije mogao pomoći.

Njegova momčad je na dnu je Lige s devet osvojenih bodova iz 14 susreta te drži predzadnje mjesto lige. Bod manje ima posljednji Grobničan.

Međimurci nisu u bezizlaznoj situaciji, no mnogi su zabrinuti trenutnom financijskom situacijom u Klubu.

Na to je ukazao Nogometni sindikat koji je prenio priopćenje igrača NK Međimurja.

– Od početka nogometne sezone 2022./2023., organizacija, djelovanje i vođenje kluba nalaze se u ekstremno neodrživom stanju.

Naime, aktualna uprava kluba na čelu s predsjednikom Augustinom Jesenovićem potpuno se suprotno i neodgovorno ponaša prema klubu i igračima, ne izvršavajući minimalne obveze koje su preuzeli kao uprava odnosno predsjednik kluba. Od početka nogometne sezone 2022./2023. uprava kluba, a posebno predsjednik Jesenović nisu osigurali elementarne uvjete da bi klub mogao funkcionirati, što je njihova obveza. Smatramo da ih nitko nije prisilio da prihvate funkcije u klubu.

Igrači ne primaju naknadu za smještaj i hranu te su na taj način gladni. Na to sve primanja igrača od 2000 do 5000 kuna mjesečno. Kako dio igrača nije primio ugovorene naknade još iz srpnja, neki iz kolovoza, gdje te dosta simbolične naknade kasne sad već dva i više mjeseci – ističu igrači koji su poslali otvoreno pismo upravi Kluba.

Istaknuli su da neće igrati prvenstvenu utakmicu s Opatijom. U srijedu, 17. studenog održan je sastanak sa upravom kluba, na čelu s predsjednikom Augustinom Jesenovićem te predstavnicima igrača, kapetanom i dva dokapetana.

– Tijekom sastanka, s nekoliko rečenica predsjednik je naglasio da novca u klubu nema, da ih on ne može naći i da mu se fućka za klub i igrače – ističu igrači Međimurja.

Na kraju su odigrali prvenstvenu utakmicu s Opatijom i izgubili 5:0. Uprava kluba na kraju je suspendirala 13 igrača.

Na koncu je otišao i trener Budiša.

– Ma sve očekivano. Samo mi je žao što su neki igrači u klub došli na moj nagovor. Vjerujem da će u zimi naći novu sredinu – zaključio je Solomun.

Sport

3. NL Sjever: Varteks igra treći derbi zaredom, Podravina kod kuće protiv Graničara

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

I treći vikend, treći derbi zaredom, nakon prvoplasirane i drugoplasirane, na redu je trećeplasirana Pitomača, i ‘vruće’ gostovanje na njihovom igralištu ‘Gmanje’.

Ujedno je to i sraz dvaju ekipa koje su se jedine prijavile za rang više, ali Pitomačani imaju četiri boda prednosti nad čevrtoplasiranim Varteksom, tako da su nadomak potvrde trećeg mjesta. Pitomača dosad nije pobijedila Varteks, u prvoj utakmici, igranoj u Pitomači, rezultat je bio 2:2, gdje se Varteks vratio u odličnoj utakmici, a Bumbari su na domaćem terenu pobijedili rezultatom 2:0.

– Dobra su ekipa, iako novak u ligi, ujedno i najugodnije iznenađenje, ali znamo da se radi o ambicioznom klubu – rekao nam je Noa Lukačić, branič Bumbara.

Susret se igra u subotu, 11. svibnja u 17:30. U isto vrijeme Podravina u Ludbregu dočekuje Graničar iz Kotoribe.

Nastavite čitati

Sport

Stolnoteniska dvorana u Žabniku sada nosi ime po legendarnom Vilimu Šagiju

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Dvorana u Žabniku odsad nosi ime po Vilimu Šagiju. Preimenovanje su predložili članovi MGK Drave Žabnik na redovnoj skupštini kluba održanoj 23. ožujka prošle godine., a nedugo potom, 18. travnja 2023. općine Trnovec Bartolovečki složili su se s tim prijedlogom i odlučili da se dvorana preimenuje u čast stolnoteniske legende rodom iz tog kraja.

Inače, Vilim Šagi bio je veliki stolnoteniski entuzijast. Još 1955. dao je izgraditi prvi stolnoteniski stol od dasaka električnog mlina, koji se rastavljao za pod u vatrogasnom domu u Žabniku. Uključio se s ekipom u županijsku ligu još u vrijeme studentskih dana, a za trenera stolnog tenisa završio je školu na Badiji. Izborio se sa STK Dravom Žabnik za ulazak u 2. Hrvatsku ligu – muški.

Bio je glavni nositelj izgradnje stolnoteniske dvorane u Žabniku, koja sad nosi i njegovo ime. Kao dipl. ing. građevinarstva pribavio je svu potrebnu dokumentaciju i građevinsku dozvolu, a pomoć u izgradnji dobio je od mnogih poslovnih partnera. Uz samodoprinos sela Žabnik uspio je sagraditi dvoranu u koju je utrošeno 8733 dobrovoljnih sati članova kluba, od kojih je Vilim Šagi imao 1123 sata.

Nakon useljenja u novu dvoranu počelo se raditi s najmlađim kategorijama i postizati lijepe rezultate. Stolnotenisku dvoranu krase pehari (preko 200) s raznih ekipnih natjecanja diljem Republike Hrvatske, a koji su osvojeni pod vodstvom Vilima Šagija. Klub je 1999. sudjelovao na dječjoj olimpijadi u Njemačkoj, u Düsseldorfu, gdje je osvojeno čak pet odličja. Klub je nastupao 2. Hrvatskoj ligi, 1. Hrvatskoj ligi i tri godine u Superligi. Prema ukupnom bodovanju u svim kategorijama STK MGK Drava Žabnik je bila na prvom mjestu u Hrvatskoj 2002. godine. Mlađe kadetkinje su bile pet puta uzastopce prvakinje Hrvatske, dok su najmlađi kadeti 2018. godine postali prvaci Hrvatske.

Dužnost predsjednika kluba STK MGK-Drava Žabnik obnašao je od 1992. do 2021. U 2022. je od članova kluba proglašen počasnim predsjednikom, a od Općine Trnovec Bartolovečki dobio je Nagradu za životno djelo. Za svoj rad dobio je najveća priznanja HSTS-a, a jedno vrijeme je bio i dopredsjednik Saveza.

Vilim Šagi je preminuo 7. ožujka prošle godine u 80-toj godini života.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje