Jedan čovjek iz varaždinskog kraja može se pohvaliti da je igrao protiv legendarnog Beckenbauera

Zauvijek nas je napustio legendarni Nijemac Franz Beckenbauer (78). Malotko se može pohvaliti da je igrao protiv legendarnog modernog libera.

Pošlo je to za rukom Đuri Koloniću (68) iz Trnovca koji je igrao u SAD-u, odnosno za klub Rochester Lancer. Cosmos čije su boje branili Beckenbauer i Pele i Kolonićev klub 1977. godine susreli su se u polufinalu profesionalne američke nogometne lige.

– Priznajem, imao sam tremu, ali odigrao samo dobro. No, u tom trenutku ispunili su mi se dječački snovi – pričao nam je Đuro Kolonić kojeg su Amerikancu prekrstili u George.

Kolonićevi nogometni počeci vezani za Varteks. Otkrio ga je prije 46 godina Varteksov skaut za Međimurje, Aleksandar Krleža u Sv. Juraju.

Mladi plavokosi mladić ubrzo je postao nezamjenjiva karika Varteksovog sastava. Igrao je na poziciji desnog krila, a bio je izuzetno hitar tako da je uvijek stvarao probleme protivničkim braničima. Kad je Varteks 1973. godine ispao iz Druge jugoslavenske lige Zapad, imao je kratku epizodu u slovenskoj Muri, no ubrzo se vratio.

Igrao je i za amatersku reprezentaciju Jugoslavije, a nosio je godine 1984. nosio olimpijski plamen. Profesionalnu karijeru prekinuo je 1985. godine i to zbog neugodne ozljede prepona.

Nakon igračke karijere, započeo je trenersku karijeru. Prvo je vodio juniore Trnja, a kasnije Nedeljanec, Podravinu, Bojovnik iz Golubovca, pa Mladost iz Šemovca, Trnje, Plitvicu iz Gojanca, Zelengaj, Hrašćicu, Novi Marof i Spartak iz Male Subotice.

Elitna ŽNL: U ludoj utakmici punoj preokreta Dubravka-Zagorac pobijedila Bednju

Odigrano je 21. kolo Elitne županijske nogometne lige, a vodeći Nedeljanec pobjedom je zadržao 1. mjesto.

Nedeljančani su ugostili Razvitak iz Čičkovine i slavili s 2:1. Oba pogotka za momčad Damira Maretića postigao je Tomislav Medved u 11. i 12. minuti susreta. Poraz gostiju ublažio je Alberto Sinani svojim golom u 33. minuti.

Nedeljanec tako i dalje ima dva boda prednosti ispred drugoplasiranog Novog Marofa koji se bez prevelikih problema obračunao s Mladosti iz Margečana pobijedivši s 3:1.

Sve su Novomarofčani riješili u prvom dijelu, u samo sedam minuta. U vodstvo ih je doveo Tin Keliš u 34., na 2:0 povisio je Josip Sabolić u 38. minuti, da bi za 3:0 zabio Tomislav Harmicar u 41. minuti.

Prava poslastica odigrala su u Turčinu gdje je Dubravka-Zagorac s 4:3 svladala Bednju. Prvi su poveli Beletinčani preko Marina Mašića u 15. minuti, no Nikola Katalenić zabio je za 1:1. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Potom je domaćin okrenuo u 59. drugim golom Katalenića, no potom se gosti preokrenuli. Oba gola postigao je Vinko Horvatić u 64. i 73. minuti. No, za kraju uslijedio potpuni preokret domaćina. U 76. izjednačio je Kristijan Ribić, a Katalenić svojim trećim golom u 89. minuti postavio konačnih 4:3.

U preostalim susretima Budućnost je pobijedila cestički Polet s 3:0, da bi Jalžabet bio bolji od Ivančice s 4:1.

FOTO Više od 800 trkača i trkačica na ulicama Čakovca

U nedjelju je održano sedmo izdanje najpopularnije i najmasovnije međimurske sportske manifestacije – Polumaratona Zrinski.

Ove godine okupilo se više od 800 zaljubljenika u trčanje. Trčali su svi: mladi, stariji, sportaši, rekreativci  te brojni drugi građani koji su željeli biti dio ovog jedinstvenog sportskog doživljaja koji se organizira povodom Dana Međimurske županije.

Atletski klub Međimurje uz podršku Županije i ove je godine odradio veliki organizacijski posao što je urodilo i velikim odazivom na ovu međunarodnu utrku. Sudionici su trčali u dvije utrke – utrke građana na 5 kilometara i  polumaraton Zrinski od 21,0975 kilometara.

Pobjednici 7. Polumaratona Zrinski su Jurica Tomac (AK Međimurje) i Tea Faber (AK Fit). U utrci građana pobjednici su Karmelo Mrvica (AK Varaždin) i Simona Jambrošić ( AK Sloboda).

Čestitke svim sportašicama, sportašima, volonterima, organizatorima koji su bili dio ovog sportskog događaja i time još jednom pokazali da Međimurje podržava sport i da smo izrazito sportska županija.