Junior Luka Sakač kandidat  je za najveću nadu varaždinskog sporta za 2016 godinu.

FC KOVAČIĆ

Luka Sakač u 2016. godini ostvario je vrhunske rezultate. Sedamnaestogodišnji borac, član FC Kovačić osvojio je prvenstvo Hrvatske u savate boksu disciplina assaut, prvenstvo Hrvatske u disciplini precombat, osvojio je kup Hrvatske, prvo mjesto na Croatia savate open, prvo mjesto na memorijalnom turniru “Jean Michel Nicolier”, prvo mjesto na otvorenom prvenstvo Zagreba, prvo mjesto na svjetskom kupu u kickboxingu i treće mjesto na Europskom prvenstvu u savate boksu.

S titulom dvostrukog prvaka Hrvatske, osvajača kupa, osvajača tri međunarodna turnira i treče mjesto na europskom glavni je favorit za najboljeg juniora Hrvatskog savate saveza za 2016 godinu. Bio je i na seminaru savate boksa u Francuskoj gdje je učio savate od najboljih svjetskih instruktora.  Luka je kapetan u FC Kovačić, odnosno predvodnik juniorske ekipe u klubu. Kandidat  je za najveću nadu varaždinskog sporta za 2016 godinu.

Nogometaši Varaždina u golijadi odigrali bez pobjednika s ukrajinskim Dnjiprom

Nogometaši Varaždina u srijedu, 10. kolovoza, na stadionu Varteksa odigrali su prijateljski susret protiv ukrajinskog Dnjipra. Završilo je 3:3.

Naime, momčad koja je prije ruske invazije na Ukrajinu u najvišem rangu ukrajinskog nogometa držala 3. mjesto odmah iza Šahtara i kijevskog Dinama, priprema se u Sloveniji. Trener Kovačević priliku je dao igračima koji su manje igrali u prvenstvu.

Već nakon prvog dijela gosti su vodili 2:0. Pogotke su postigli Luchkevych u 43. i Sarapiy u prvoj minuti sudačke nadoknade. Potom je Vugrinec smanjio golom u 56. minuti, no Kohut je tri minute kasnije postavio 3:1. Na kraju su Varaždinci stigli do remija golovima Lusavca u 67. i Banovca u 71. minuti.

Sažetak utakmice možete pogledati na linku.

Kajakaši Varteksa osvojili pet medalja na rijeci Uni u Novi Gradu

Članovi Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na spust natjecanju na rijeci Uni u bosanskohercegovačkom Novi Gradu te osvojili pet medalja.

U kategoriji kadetkinja u kajaku jednosjedu Hana Valjak osvojila je 1. mjesto, a kadet Matija Novak bio je treći. Kod seniora u disciplini kanua jednosjeda Danijel Mijatović osvojio je 1. mjesto.

U disciplini turističkih kanua dvosjeda ekipa u sastavu Miroslav Hutinski i Nikola Novak osvojila je 1. mjesto, a Darko Tomašek i Veljko Malašić bili su drugi.