Povežite se s nama

Sport

Karlo Šimek: Bio sam skeptičan prije dolaska, ali klub je ozbiljno posložen

Objavljeno:

- dana

Igrač NK Varaždina

U posljednje dvije prvenstvene utakmice Karlo Šimek (28) zabio je dva pogotka, čime je opravdao epitet pojačanja varaždinskog sastava za drugi dio sezone 3. HNL Istok.

Šimek je stasao u Varteksovoj školi nogometa i za klub iz Zagrebačke 94 u 1. HNL igrao do veljače 2012. godine. S tadašnjim vodstvom nije se razišao u najboljim odnosima pa je bio vrlo skeptičan oko ponovnog dolaska.

– Nismo se razišli baš u najboljim odnosima. Zvali su me već na početku sezone, no stigao sam na polusezoni. Klub je ozbiljno posložen, trenutno je sve u redu i samo da tako ostane, te da uspijemo izboriti ulazak u 2. HNL– dodao je Šimek koji je imao ponude hrvatskih prvoligaša.

– Ako ne igrate u Dinamu, Rijeci ili Hajduku, ne možete nešto previše financijski profitirati. Odigrao sam preko 100 utakmica u 1. HNL, no ostali su mi samo dugovi i nisam želio ići u prvoligaške sredine koje su neplatiše – istaknuo je 28-godišnjak koji je igrao za Međimurje, Zeleinu, Goricu, Karlovac i austrijske niželigaše SV Lafnitz i Deutschkreutz. Bio je na probi i kod kazahstanskog Shakhter Karagandyja.

– Bio sam tamo na probi, no došao sam na probu kao desno krilo, a ne kao vezni igrač ili bočni. Nisam bio nimalo zadovoljan tom epizodom – objasnio je Šimek koji vjeruje kako s NK Varaždinom može do kraja zadržati prvo mjesto.

– Trenutno smo vodeći, Međimurje se približilo na samo bod i više nemamo pravo na kiks – zaključio je Šimek.

Izvor:
Foto: Ivan Agnezović

Sport

Fotex Junajted u golijadi od 12 golova pobijedio Petrinjčicu

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

U 3. kolu 2. hrvatske malonogometne lige Centar Fotex Junajted stigao je do druge prvenstvene pobjede pobijedivši u gostima Petrinjčicu s 8:34.

U napetoj utakmici, osobito prvom poluvremenu, obje su momčadi naizmjenično dominirale terenom. Rezultat se neprekidno vraćao na izjednačeno, no taj je niz prekinut tek u drugom poluvremenu. Utakmicu je otvorio Lovrić zabivši za domaćine u 5. minuti, no samo nekoliko sekundi kasnije rezultat je izjednačio Hlišć. Za 2:1 u 9. je minuti zabio Matić, a mreža Petrinjčice tresla se tek 6 minuta kasnije kada Žganec zabija za 2:2. Za prvo vodstvo gostiju zabio je Baneković u 23. minuti, ali je Papić ponovno sve vratio na početak samo minutu kasnije.

Autogolom Dolovčaka u 27. minuti Fotex je došao do nove prednosti koju nisu ispustili do kraja susreta. U 29. minuti po drugi put zabija Baneković, a 5 minuti kasnije drugi gol zabio je i Hlišć. Papić je u 36. minuti smanjio razliku, no to je bilo sve od domaćina. Dva posljednja pogotka za Varaždince dali su Žganec u 36. i Hajduk u 38. minuti za na koncu sigurnu pobjedu gostiju.

Nastavite čitati

Sport

Vito Milak srebrni, a Loreni Magdalenić fotografija sa Zoranom Primorcem

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Članovi STK Visia nastupili su na ZAGIPING-u u Dugom Selu, a najveći uspjeh ostvario je Vito Milak koji je stigao do srebra u konkurenciji mlađih juniora.

Simon Dvorski zaustavljen je u osmini finala, a Mark Marčec zapeo je u grupi.

U konkurenciji klinceza Lorena Magdalenić izgubila je u četvrtfinalu.

Lorena je za uspomenu sa velikog turnira bogata za sliku s našim najuspješnijim stolnotenisačem i predsjednikom Saveza Zoranom Primorcem.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje