Međimurje

Karlovčani “tvrdi orah” za Centrometal

ODBOJKA OKM

U 12 kolu odbojkaške Superlige OKM Centrometal odigrao je u Karlovcu kod istoimene istoimenu ekipe 0:3 (26:28,23:25,21:25).

Međimurci su pobijedili u utakmici u kojoj su već unaprijed upisali bodove jer Karlovčani ove sezone na svom kontu imaju samo poraze. No, sama pobjeda izborena je vrlo teško, bez obzira na naaizgled uvjerljivih 3:0.

Dobro je počeo je Centrometal i poveo 6:2. Međutim, domaći ih sustižu na 8:8, te u drugoj polovici seta imaju prednost od 18:15. Zadnju prednost Karlovac ima kod 20:19, tada Centrometal okreće i dolazi do 28:26 za Međimurce. U tom prvom setu čak osam promašenih servisa Centrometala, no dobar prijem i igra u napadu, te blokovi na kraju su izvukli set.

Prvu polovicu drugog seta Centrometal je bolji i na tehnički odmor odlazi sa 12:8. Kasnije je ta prednost porasla na 17:10 i činilo se da je set rješen. Međurim, malo pomalo Karlovac se približava i na kraju poravnava na 23:23. Tada prolazi Bogdanović u napadu, Gotal lovi kuhanu loptu i Vincek prolazi u napadu za 25:23 i 2:0 u setovima. U tom drugom setu samo tri promašena servisa črečanske ekipe, ali i četiri izgubljena poena na prijemu. Opet je izvukla igra u napadu i pet blok poena. Treći set opet bolje otvara Centrometal i vodi 14:8, značajnu prednost zadržava do 19:13. Ali Karlovčani se ne predaju i ponovno dobrom igrom u obrani dolaze samo na poen zaostatka kod 21:20. Prolazi Bogdanović za goste, pa dva puta Centrometalovci zaustavljaju Jakšića u napadu i na semaforu je 24:20. Završava prolaskom Bogdanovića za 25:21. Kod Centrometala najviše poena osvojio je Bogdanović 17, Vincek je skupio 16, Posavec 10, Palinkaš 8, te Gotal i Kopačević 3. Dobru utakmicu na mjestu libera odigrao je Vedran David.

Ovom pobjedom Centrometal se probio na peto mjesto prvenstvene ljestvice ali i dalje ostaje u Ligi za ostanak.