Povežite se s nama

Međimurje

Najveći rival Međimurju za plasman u viši rang je NK Varaždin

Objavljeno:

- dana

NOGOMET

U NK Međimurje počele su pripreme za drugi dio sezone, ali i za nastavak djelovanja Kluba nakon preoblikovanja.

U proljetnom dijelu najvjerojatnije će ostati bez Gordana Golika i Karla Šimeka, koji su izrazili želju da prijeđu u NK Varaždin, a navodno odlazi i Marcijuš, za kojeg su zainteresirani u RNK Split.

Igrači

Međutim, u Klub od 18. siječnja, kad počinje prijelazni rok, najvjerojatnije dolaze Dejan Slunjski i Elvis Sabol, kao zamjene za dvojac koji će  preseliti preko Drave, a napadač Stjepan Oštrek bit će nova klupska uzdanica za postizanje golova. U Klubu očekuju da će u obrambenom dijelu momčadi puno doprinijeti i iskusni Ivan Režić.
To je ono o čemu se zasad govori otvoreno, ali u tijeku su pregovori s još nekoliko igrača iz Međimurja. Trener Kovačević tako će ubrzo imati na okupu kompletnu i, svi se nadaju u Klubu, i pojačanu ekipu za nastavak Prvenstva. Ne zaboravimo da je Međimurje treće na prvenstvenoj ljestvici 3. HNL Istok s 27 osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirana Slavonija, a vodeći je Varaždin s tri gola prednosti.

Plan

Tako da će u nastavku Prvenstva biti veliki rivalitet između Međimurja i Varaždina, jer obje momčadi ciljaju na prvu poziciju i odlazak u Drugu ligu. Međimurje je prošle godine propustilo priliku za plasman u Drugu ligu, ne zbog natjecateljskog dijela, već zbog toga što nisu dobili licencu za igranje u Drugoj ligi. U Klubu tvrde da će u 2017./18. sezonu ući kao sportsko dioničko društvo, a potrebno je riješiti i dugovanja prema vjerovnicima.

Pripreme za proljetni nastavak Prvenstva počet će 23. siječnja, a odradit će se u Čakovcu, uz odigravanje pripremnih utakmica. Natjecanja u 3. HNL Istok počinju 4. ožujka.

Izvor:
Foto:

Međimurje

Usred noći 27-godišnji vozač stisnuo papučicu gasa i Malom Suboticom projurio sa 133 km/h

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Policijski službenici Policijske uprave međimurske u razdoblju od 15. do 21. travnja 2024. godine proveli su pojačane aktivnosti iz akcije “Nadzor brzine kretanja vozila”.

Tijekom akcije utvrđeno je ukupno 262 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, od čega:

  • 142 prekršaja nepropisne brzine kretanja,
  • devet prekršaja upravljanja vozilima pod utjecajem alkohola,
  • sedam prekršaja nepropisnog zaustavljanja i parkiranja,
  • pet prekršaja nepropisne uporabe svjetala u prometu,
  • sedam prekršaja nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje,
  • jedan prekršaj tehničke neispravnosti vozila,
  • šest prekršaja upravljanja neregistriranim vozilom,
  • tri prekršaja upravljanja vozilom nakon isteka važenje prometne dozvole za više od 15 dana,
  • jedna prekršaj upravljanja za vrijeme izrečene zabrane upravljanja motornim vozilima,
  • 56 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa te,
  • 25 ostalih prekršaja.

Najveća brzina od 133 km/h utvrđena je u subotu, 20. travnja, u 2:44 sati u Maloj Subotici, Glavnoj ulici (brzina ograničena na 50 km/h), kod 27-godišnjeg vozača osobnog automobila, čakovečkih registarskih oznaka. Odredbom članka 53. Zakona o sigurnosti prometa, vozač koji se u naselju kreće brzinom koja je za više od 50 km/h veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine, kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1320 do 2650 eura ili kaznom zatvora do 60 dana. Također, za spomenuti prekršaj predviđena je i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 do 12 mjeseci.

Nastavite čitati

Međimurje

Autohtoni doživljaji kod Spomen doma rudarstva Cimper

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

U sklopu turističko – volonterskog programa Turističke zajednice Međimurske županije „Z cugom v zeleno Međimurje“, turistima – volonterima predstavilo se i Mursko Središće i Spomen dom rudarstva „Cimper“.

Grad Mursko Središće, Centar za kulturu „Rudar“ i Turistička zajednica područja „Mura i gorice“ uz podršku Društva žena Mursko Središće i Udruge međimurska žganica „Tepka“ turistima – volonterima su približeni autohtoni sadržaji koje mogu upoznati samo ovdje.

Po razgledu interpretacijskog centra Spomen dom rudarstva „Cimper“, krenulo se u radionicu izrade tradicijske maske cimeri, maske koja svoje korijene ima upravo u rudarskoj mitologiji. Radionicu su držale članice „Društva žena Mursko Središće“, koje i baštine tradiciju izrade maske. Nekoliko metara dalje pekla se prava međimurska žganica, što su prezentirali članovi Udruge međimurska žganica „Tepka“, a u drugom kraju parkića ispred Spomen doma kuhao se pravi međimurski grah, za što je na području Murskog Središća već tradicionalno zadužen Rudi Mesarić.

Ovaj oblik volonterskog turizma jedinstvena je prilika da se uz razgledavanje povijesnih vrijednosti osjeti i sudjeluje u pravim autohtonim aktivnostima ovog kraja.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje