Ohrabrujući početak sezone za atletičare AK Sloboda

ATLETIKA

U Zagrebu je u organizaciji AK Agram održan već peti po redu međunarodni atletski miting “Memorijal Gorana Subotića” na kojem je nastupio više od 300 natjecatelja.

Lucija Pokos perjanica AK Sloboda je bez problema pobijedila na 200 m s vremenom 24,05 i time se približila normi za OI na samo 85 stotinki sekunde. U istoj utrci mlađa juniorka Ena Krebelj zauzela je 5. mjesto, dok je Orhideja Lešćak zauzela 15. mjesto. Ena je bila bolja na 100 m kod seniorki gdje je osvojila 3. mjesto. U svojoj disciplini na 400 m uvjerljivo je pobijedila je i Kristina Dudek na 400 m sa 54,37 s što je gotovo sekundu brže nego prije godinu dana na istom natjecanju. U istoj utrci nastupile su još Marija Hižman (6.mjesto), Mateja Jambrović(7.mjesto) i Martina Kučina(14.mjesto). Kod seniorki ugodno je iznenadila mlađa juniorka Paula Šimunčić koja je bila brža od norme potrebne za nastup na Prvanstvu Europe u Gruziji ovog ljeta. Trčala je 7:24,88 min. No Palua će unatoč tome, za put na prvenstvo morati još pobijediti barem jednu od dvije konkurentice i to boljim rezultatom. Naime, na prvenstvu mogu nastupiti po dvije predstavnice jedne država dok Hrvatska već ima tri atletičarke s istrčanom normom. Kod seniora najbolje se se iskazao povratnik David Šalamon. Na 400 m za seniore zauzeo je 4. mjesto s osobnim rekordom 49,62. Odličan je bio i Mirko Mičuda bacivši kladivo 68,98 m što je bilo dovoljno za 3. mjesto. Damir Posavec u skoku u vis dostigao je 195 cm što mu je bilo dovoljno također za 4. mjesto. Ovo je tako bio vrlo ohrabrujući početak sezone za varaždinske atletičare koji konkuriraju za velika svijetska natjecanja.

Ivančanka Stella Gotal preuzela hrvatsku seniorsku žensku nogometnu reprezentaciju

Hrvatsku žensku A nogometnu reprezentaciju uskoro očekuju dvije gostujuće kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo 2023. godine protiv Italije (Castel di Sangro, 22. listopada) i Švicarske (Zürich, 26. listopada).

Hrvatsku će u ovim dvjema utakmicama voditi v.d. izbornice Ivančanka Stella Gotal, a reprezentacija se okupila u ponedjeljak, 18. listopada, u hotelu Garden Hill u Velikoj Gorici.

Istaknimo da je na okupljanje pozvana nogometašica Splita iz zeljarskog kraja Janja Čanjevac.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica slavila u Vidovcu, Bednja i Nedeljanec odigrali susret bez golova

Ilustracija

Odigrano je 8. kolo 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin. Ivančica je stigla dio 3:2 pobjede na gostovanju u Vidovcu protiv Budućnosti. Gosti su na poluvremenu imali prednost od 2:0, a oba gola zabio je Robert Punčec. Domaćini u nastavku susreta dolaze do izjednačenja. Prvo u 73. minute s bijele točke pogađa Goran Spasić, dok za 2:2 zabija Davor Priher. Ipak, pobjedu gostima donosi Leon Gregur golom u 89. minuti utakmice.

Plitvica je u Gojancu poražena s 4:0 od Dinama (D), dok je Jalžabet bez većih problema sa 7:1 nadvisio na gostovanju Dubravku-Zagorac. Bednja i Nedeljanec odigrali su utakmicu bez golova.

Još u subotu Zelengaj je kod kuće s 5:0 deklasirao momčad Galeba. Po dva pogotka su zabili Valentino Mlakar i Vedran Vrbanić, a jedan je dodao Ernest Horvat.

Ostali rezultati 8. kola: Mladost Komet – Mladost (SM) 5:3, Naprijed – Draškovec 1:2.