Atletika

Osam medalja za AK Sloboda

ATLETIKA

Atletičari i atletičarke AK Slobode s pojedinačnog prvenstva za mlađe seniore i seniorke vratili su se s osam medalja, dva zlata, četiri srebra te dvije bronce.

U utrci na 100 metara Mateja Jambrović bila je druga s rezultatom 12,54, treća je bila Erika Kogl s 12,69, dok je odmah iza njih dotrčala Lucija Pokos s 13,04. Erika Kogl natjecala se i u troskoku gdje je osvojila peto mjesto.
Na 400 metara slavila je Kristina Dudek, koja je zlato osvojila rezultatom 58,27. U istoj je utrci Danijela Roško bila peta s 1:01,21.
Atletičarke Slobode, u sastavu Kogl, Jambrović, Dudek i Pokos, bile su najuspješnije i u štafeti na 4×100 i to rezultatom 48,71.
Kod mlađih seniora, Dražen Hudoletnjak trčao je na 100 metara te na cilj stigao peti s 11,37.
Drugi dan natjecanja naši atletičari također su osvojili medalje.
Mateja Jambrović bila je druga na 200 metara rezultatom 25,40, dok je odmah iza nje bila Lucija Pokos s 26,39. Sara Kolak bila je druga unatoč
ozljedi te je bacila koplje 46,77 metara. Kod seniora, Dražen Hudoletnjak bio je drugi na 200 metara s rezultatom 22,66.
Treba spomenuti i da su naša dva atletičara prošli tjedan sudjelovala na Hanžekovićevom memorijalu u Zagrebu. Tako je Mirko Hižman otrčao 100
metara s rezultatom 11,30, što je bilo dovoljno za treće mjesto u njegovoj skupini. Najbolji bacač AK Slobode, Mirko Mičuda, odmjerio je
snage s jakom konkurencijom, pa je završio na desetom mjestu bacivši kladivo 66,20 m.
Također, čak 18 atletičara AK Slobode plasiralo se u finale Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje, koje će se održati 16. rujna u Čakovcu.

Atletika

Nastavljena 24. Cross liga Drava

ATLETIKA

Nastavljena je 24. Cross lige Drava, 11. kolom. Nastupilo je 83 trkača i hodača.

Najbrži na najdužoj trkačkoj dionici od 5600 m bili su Robert Miller i Višnja Čonkas, na 2000m Ivan Jakop i Marija Kosi, a u hodanju na 2000 m Boris Lacković, te kod nordijskog hodanja na 2000 m Darinka Kolarić.

Atletika

Lucija Pokos i Kristina Dudek na EP u Švicarskoj

ATLETIKA

Članice AK Sloboda Lucija Pokos i Kristina Dudek, u sklopu hrvatske štafete nastupile su na EP u Švicarskoj.

U kvalifikacijskoj utrci štafete na 4x100m sa Ivanom Lončarek i Nikom Župa zauzele su 15 mjesto rezultatom 45.47. Lucija i Kristina nastupile su i na kvalifikacijama štafete 4x400m zajedno sa Dorom Filipović i Marijom Hižman. Također su zauzele 15. mjesto rezultatom 3:48.10. Obje štafete rezultatima nisu ugrozile nacionalne rekorde, niti su osigurale plasman u finalne utrke ali su veliko iskustvo za mlade atletičarke.