Zborsko pjevanje odjekivalo Svetom Marijom na XXII. Smotri zborova i vokalnih sastava
U Svetoj Mariji protekle se nedjelje u organizaciji Odbora za zborno pjevanje i vokalne sastave Zajednice HKUU MŽ i lokalnoga...
U Tuheljskim Toplicama jučer, 11. lipnja, održano je 13. Međunarodno natjecanje zborova i vokalnih sastava “Zlatna lipa Tuhlja”.
Među sudionicima bila su i dva međimurska predstavnika: Ženski vokalni sastav “Pučpuljike” te Pjevački zbor “Josip Štolcer Slavenski”.
Oba sastava osvojila su srebrne plakete, dok je Grand Prix otišao u ruke Akademskoga pevskog zbora “France Prešeren” Kranj.
Nakon produženog vikenda imat ćete jedinstvenu priliku uživati u klasičnoj indijskoj glazbi.
Naime, „Glazbeni kolovoz“ u organizaciji Centra za kulturu i informiranje Ludbreg ugostit će jednog od istaknutijih glazbenika današnje Indije Arnaba Bhattacharya koji redovito obilazi svijet, donoseći indijsku klasičnu glazbu i tradicionalni žičani instrument zvan sarod na međunarodne glazbene pozornice.
Tijekom hrvatske mini turneje u sklopu koje stiže i u Ludbreg, njega će na tabli pratiti Rohen Bose također jedan od istaknutih indijskih glazbenika.
Koncert će se održati 16. kolovoza u atriju dvorca Batthyany u Ludbregu s početkom u 20 sati.
Broj mjesta za ovaj koncert je ograničen. Besplatne ulaznice možete podići u tajništvu Centra za kulturu i informiranje D. Novak (Trg Svetog Trojstva 19) radnim danom od 7:30 do 15 sati.
Promocija zbornika KUU-a “Lipa” Gornji Mihaljevec pod nazivom “Šaputanje lipe” održat će se u nedjelju, 14. kolovoza, u Scheierovoj zgradi u Čakovcu.
Svečanu promociju otvorit će predsjednica KUU-a “Lipa” Jasenka Novak. Na promociji će pjesnici iz svih hrvatskih krajeva čitati svoje pjesme, među njima i Ivan Grahovec. U pauzama će pak glazbene brojeve izvoditi Evelin Novak i Marija Jambrošić.
– Vaše mjesto vas čeka – veselimo se vašem dolasku! – poručuju iz Udruge.
Program će voditi Jakob Trupković.