Povežite se s nama

Međimurje

Tamara Balent, Stjepan Hunjak, rukometašice i ribiči iz Draškovca najbolji su sportaši Preloga

Objavljeno:

- dana

Zajednica sportskih udruga Grada Preloga i Grad Prelog nagradili su najbolje sportaše, a dodijeljene su nagrade i priznanja mladim sportašima i zaslužnim sportskim djelatnicima. Dodjela nagrada održana je u srijedu, 29. siječnja, u prostoru Multimedijalne dvorane Muzeja Croata insulanus Grada Preloga.

Titulu najbolje sportašice ponijela je tenisačica Tamara Balent. Tamara trenira tenis od šeste godine u Teniskom klubu Prelog pod vodstvom trenera Damira Krčara. Već niz godina ostvaruje izvrsne rezultate na brojnim teniskim turnirima za mlađe dobne kategorije.

Biciklist Stjepan Hunjak proglašen je najboljim sportašem Preloga. Dosad je nastupao na više od 300 utrka u Hrvatskoj, Austriji, Sloveniji, Crnoj Gori, Mađarskoj te Bosni i Hercegovini. Stalni je član hrvatske juniorske MTB reprezentacije Hrvatske.

Najboljom je ženskom ekipom proglašen sastav Ženskog rukometnog kluba Prelog, dok je Feeder ekipa Sportsko ribolovnog društva Smuđ iz Draškovca proglašena najboljom muškom momčadi. Ekipu čine Marko Sraga, Davor Florijanić, Nenad Lovrinčević, Krunoslav Klepač i Marko Joskić.

Priznanja za rezultate u prošloj godini primili su mladi sportaši Lucija Hozjak (atletika, stolni tenis), Luka Čonkaš (atletika), Katarina Rojko (sportski ribolov), David Bermanec (karate), Lovro Zvonarek (nogomet) i mlada ekipa Nogometnog kluba Mladost Komet. Nagrađeni su i zaslužni sportski djelatnici. Nikola Markan primio je priznanje za zasluge u razvoju karatea, Vinko Naranđa za zasluge u razvoju sportskog ribolova, Renato Balent, Damir Baranašić i Josef Balaszin za zasluge u razvoju nogometa, a Danijela Sraka za zasluge u razvoju ženskog rukometa na području Preloga. Posthumno je priznanjem za zasluge u razvoju sporta na području Grada Preloga nagrađen Draško Mihinjač.

Svečanosti su sudjelovali predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Preloga Dejan Naranđa, zamjenik međimurskog župana Josip Grivec, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Međimurske županije Mato Kljajić i predsjednik Zajednice sportskih udruga Čakovca Bojan Ružić.

Međimurje

Usred noći 27-godišnji vozač stisnuo papučicu gasa i Malom Suboticom projurio sa 133 km/h

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

Policijski službenici Policijske uprave međimurske u razdoblju od 15. do 21. travnja 2024. godine proveli su pojačane aktivnosti iz akcije “Nadzor brzine kretanja vozila”.

Tijekom akcije utvrđeno je ukupno 262 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, od čega:

  • 142 prekršaja nepropisne brzine kretanja,
  • devet prekršaja upravljanja vozilima pod utjecajem alkohola,
  • sedam prekršaja nepropisnog zaustavljanja i parkiranja,
  • pet prekršaja nepropisne uporabe svjetala u prometu,
  • sedam prekršaja nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje,
  • jedan prekršaj tehničke neispravnosti vozila,
  • šest prekršaja upravljanja neregistriranim vozilom,
  • tri prekršaja upravljanja vozilom nakon isteka važenje prometne dozvole za više od 15 dana,
  • jedna prekršaj upravljanja za vrijeme izrečene zabrane upravljanja motornim vozilima,
  • 56 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa te,
  • 25 ostalih prekršaja.

Najveća brzina od 133 km/h utvrđena je u subotu, 20. travnja, u 2:44 sati u Maloj Subotici, Glavnoj ulici (brzina ograničena na 50 km/h), kod 27-godišnjeg vozača osobnog automobila, čakovečkih registarskih oznaka. Odredbom članka 53. Zakona o sigurnosti prometa, vozač koji se u naselju kreće brzinom koja je za više od 50 km/h veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine, kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1320 do 2650 eura ili kaznom zatvora do 60 dana. Također, za spomenuti prekršaj predviđena je i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 do 12 mjeseci.

Nastavite čitati

Međimurje

Autohtoni doživljaji kod Spomen doma rudarstva Cimper

Objavljeno:

- dana

Objavio/la:

U sklopu turističko – volonterskog programa Turističke zajednice Međimurske županije „Z cugom v zeleno Međimurje“, turistima – volonterima predstavilo se i Mursko Središće i Spomen dom rudarstva „Cimper“.

Grad Mursko Središće, Centar za kulturu „Rudar“ i Turistička zajednica područja „Mura i gorice“ uz podršku Društva žena Mursko Središće i Udruge međimurska žganica „Tepka“ turistima – volonterima su približeni autohtoni sadržaji koje mogu upoznati samo ovdje.

Po razgledu interpretacijskog centra Spomen dom rudarstva „Cimper“, krenulo se u radionicu izrade tradicijske maske cimeri, maske koja svoje korijene ima upravo u rudarskoj mitologiji. Radionicu su držale članice „Društva žena Mursko Središće“, koje i baštine tradiciju izrade maske. Nekoliko metara dalje pekla se prava međimurska žganica, što su prezentirali članovi Udruge međimurska žganica „Tepka“, a u drugom kraju parkića ispred Spomen doma kuhao se pravi međimurski grah, za što je na području Murskog Središća već tradicionalno zadužen Rudi Mesarić.

Ovaj oblik volonterskog turizma jedinstvena je prilika da se uz razgledavanje povijesnih vrijednosti osjeti i sudjeluje u pravim autohtonim aktivnostima ovog kraja.

Nastavite čitati

Promo

Varaždinsko online izdanje