U Novom Marofu održano je Dvoransko prvenstvo Hrvatske u streličarstvu

Grebengradski streličari bili su odličan organizator dvodnevnoga Dvoranskog prvenstva Hrvatske u streličarstvu, a u sportskoj dvorani Osnovne škole Novi Marof proteklog se vikenda okupilo 200 streličarki i streličara iz 28 klubova.

Zlatko Zubović, predsjednik Streličarskoga kluba Grebengradski streličari, iznimno je zadovoljan organizacijom, ali i rezultatima novomarofskih streličara.

Zadovoljstvo

– Nismo zadovoljni samo mi nego i sudionici, koji su pohvalili organizaciju Prvenstva, koje je kroz dva dana proteklo u najboljem redu. Bili smo organizatori državnog prvenstva u dvorani i 2018. godine, kada je bilo 154-ero natjecatelja, i tada je to bilo najviše. Ljudi vole doći u Novi Marof na natjecanje – rekao je Zubović.

Domaći natjecatelji ostvarili su odlične rezultate. Tako su juniori u zakrivljenom luku uzeli sve tri medalje. Adam Gradiščak s osobnim rekordom bio je zlatni, Tin Krizmanić srebrni, Emanuel Ipša brončani, a ekipno su postavili državni rekord za juniore. U složenom luku junior Leo Žugec uzeo je srebrnu medalju. U golom luku junior Pavle Vujasin bio je zlatni, a srebrni je bio veteran Ivica Černi.

Vrlo uspješni bili su članovi Streličarskoga kluba Cekin. Iako je tek navršio 12 godina, Jan Dilber je nastupio u kategoriji kadeta olimpijski luk i osvojio 3. mjesto. U kategoriji kadetkinja olimpijski luk Lara Cafuk osvojila je srebro, a Katja Korotaj također 2. mjesto, i to kod seniorki. U kategoriji kadetkinja složeni luk Mia Međimurec je nadmoćno osvojila zlato.

U natjecanju ekipa, ženska ekipa u instinktivnom luku (Heinrich, Moravec, Ranogajec) osvojila je zlato, a muška ekipa, također u instinktivnom luku (Marenčić, Štuhec, Kolarek), osvojila je broncu.

Berba medalja

Državno prvenstvo bilo je vrlo uspješno i za Varaždinski streličarski klub. Najviše se istaknula Hana Kontrec, koja je sa svega 16 godina postala seniorska prvakinja Hrvatske. Alen Remar je u seniorima osvojio 2. mjesto, dok je sutradan postao državni prvak u golom luku. Amanda Mlinarić pobijedila je kod seniorki u složenom luku, dok je Lana Šegović u istoj kategoriji osvojila treće mjesto. Dodajmo da su Mlinarić, Šegović i Dunja Hižak zajedno osvojile ekipno prvo mjesto kod seniorki složenog luka.

Medaljama su se okitili i članovi Streličarskoga kluba Navaho iz Jalžabeta.

Matija Šmaguc postao je kadetski državni prvak u zakrivljenom luku, kao i Ivica Vugrinec kod veterana u instinktivnom luku, dok je u istoj kategoriji Tihomir Hamelec bio brončani. U ekipnoj konkurenciji u kategoriji goli luk Tomislav Vugrinec, Željko Petric i Dobroslav Oštrek osvojili su srebrnu medalju.

Inače, u godini kada slave 15. rođendan, Grebengradske streličare očekuje još jedno veliko natjecanje, organizacijski i natjecateljski.

– Novi Marof će 18. lipnja biti druga postaja Srednjoeuropskoga kupa (CEC), u kojem nastupaju natjecatelji iz Njemačke, sjeverne Italije, Austrije, Mađarske, Poljske, Češke, Slovačke i sjeverozapadne Srbije. To je još jedno dodatno priznanje za organizacijske sposobnosti i kvalitetu našeg kluba – rekao je Zubović.

Pohvale

Predsjednik Grebengradskih streličara zahvalu na pomoći u organizaciji državnog prvenstva uputio je sponzoru Sparu te Gradu Novom Marofu i gradonačelniku Siniši Jenkaču.

– Očito je da se i na razini nacionalnog saveza prepoznaju kao vrijedni i kvalitetni organizatori, pa su ponovno dobili priliku organizirati Prvenstvo Hrvatske. Grebengradski streličari aktivni su na području Novog Marofa i u organizaciji raznih natjecanja, a i u treninzima, pa iz Kluba izlaze kvalitetni natjecatelji koji ostvaruju odlične rezultate na domaćim, ali i na međunarodnim natjecanjima. Uz loptačke sportove, u vrhu su novomarofskog sporta. Čestitam im na svemu dosad postignutom što se tiče sportskih rezultata, a onda i na organizacijskom dijelu, kao dobrim domaćinima natjecateljima iz Hrvatske i inozemstva, koji rado dolaze u naš grad – čestitao je gradonačelnik Jenkač.

3. NL Sjever: Trećeplasirani Varteks u derbiju kod Poleta u Sv. Martinu na Muri

Ovo 22. kolo bit će rezervirano za derbije, a Varteks ulazi u ključnu fazu sezone.

Nekakva tiha želja rukovodstva kluba jest pokušati uloviti kvalifikacije za jedinstvenu 2. NL Sjever (treći rang natjecanja). Za to bi Bumbari trebali završiti na najmanje 3. mjestu i biti bolji od Pitomače, jer su se jedino Varteks i Pitomača prijavili za ligu više.

Ali niti to nije nešto s čim u klubu razbijaju glavu, prioritet je ove godine posložiti i pripremiti stadion, na kojem radovi traju, a Druga liga tek nakon toga.

Što se tiče sljedećeg protivnika, nema tajni da šef struke Bumbara izuzetno respektira Polet, kojeg je i gledao na utakmici u Pitomači prošlog tjedna.

Polet je prvak, zasluženo. Lider lige, a prevazišli su ovaj rang, po svemu – istaknuo je trener Zoran Vukelić, ali nije Varteks bez šansi. U dvije dosadašnje utakmice je Varteks bio prilično ravnopravan Poletu, kao skoro pa niti jedna ekipa u ligi.

– Sve što možemo očekivati, jedan klasični derbi, u kojem ćemo biti totalno rasterećeni. Priželjkujem da ćemo igrati na dobrom terenu, uz dobro suđenje i da će gledatelji uživati – ističe trener uoči subotnje utakmice u 17 sati.

Dodajmo da u 22. kolu Podravina dočekuje Koprivnicu.

Varaždinskim Vidrama dvije medalje u Sloveniji

U slovenskom Velenju u subotu, 20. travnja održano je Otvoreno regionalno natjecanje u paraplivanju. Sudjelovalo je oko 100 paraplivača iz Hrvatske, BiH i Slovenije.

Plivački klub Vidra predstavljalo je šestero plivača, od kojih su troje po prvi put nastupili u bitno težim disciplinama. Oryna Svorina nastupila je na 100 m slobodno, Borna Obradović na 100 m leđno, Franjo Krog na 25 m slobodno, Vedran Kos nastupio je na 50 m slobodno, Nikola Dodoš na 50 m leptir, a Brunela Hrženjak na 100 m prsno. Franjo Krog je stigao do 2. mjesta u svojoj kategoriji, dok je Brunela Hrženjak po prvi put startala s odskočne pozicije i isplivala 2. mjesto u svojoj kategoriji.

– Kao i uvijek, veliko hvala gospodinu Kokijeru na prijevozu i Zajednici spotskih udruga grada Varaždina na omogućenom kombiju. Iskusniji i vještiji, pripremamo se za iduće natjecanje u Zadru sredinom svibnja – ističu iz PK Vidra.