Jana Koščak: Ljudi su me počeli primjećivati u Varaždinu, “padne” i pokoji autogram

Posljednja dva tjedna varaždinska atletičarka Jana Koščak ponovno je briljirala. Prvo je za centimetar popravila mlađejuniorski rekord u skoku u vis, a proteklog vikenda u Zagrebu je postavila svjetski rekord u petoboju u kategoriji U-18.

Jednom prilikom Joško Vlašić koji je bio trener svojoj kćeri Blanki komentirao je uspjehe Jane Koščak. Rekao je da njezina budućnost ovisi o tome koji operatori koje stresnosti su upotrjebljeni da dođe na ovaj nivo.  Istaknuo je da ako su sačuvani operatori najviše stresnosti tu ima još puno prostora, ako su ispucani, trebat će neke nove operatore.

– Naravno da imam tremu dan prije natjecanja i za vrijeme natjecanja, ali tako je otkako sam limačica. No, sad da se nešto previše stresiram, ne stresiram se– ističe Jana koja je odlična učenica 1. Gimnazije Varaždin.

Njezini prijatelji i kolege iz razreda cijelo vrijeme prate njezine rezultate.

– Oni uvijek prate i čestitaju, ali sad su mi počeli prilaziti i učenici drugih razreda i počeli čestitati. Ljudi su me počeli primjećivati u Gradu, a na natjecanjima se žele fotografirati sa mnom, padne i koji autogram. Malo mi je to čudno, ali mi je i drago jer ljudi prepoznaju moje rezultate – dodala je Jana koja u posljednje vrijeme u žiži javnosti.

No, i njezina sestra Klara počela se dizati nakon neugodne ozljede.

– Klara bi isto imala i bolje rezultate da ju ozljeda nije zaustavila, no sad se oporavila i očekujem velike stvari od nje na Europskom prvenstvu za juniore i juniorke – dodala je Klara koja će također nastupiti na istom natjecanju u Jeruzalemu.

Jana bi trebala nastupiti u sedmoboju.

– Neke djevojke su dvije godine starije od mene. Imam najbolji rezultat u petoboju u toj kategoriji, ali tu se dodaju bacanje koplja te 200 metara. Višeboj je uvijek pun iznenađenja. Meni je najvažnije da dam sve od sebe i vidjet ću hoće li to biti dovoljno za medalju – skromna 16-godišnjakinja.

Berba medalja kajakaša Varteksa na domaćem natjecanju

Kajak kanu klub održao je Kup mladih Varaždin i Otvoreno seniorsko prvenstvo Varaždina u kajak slalomu kod mostova na rijeci Dravi na kojem je nastupilo je 45 natjecatelja iz Hrvatske i BiH.

U ženskoj konkurenciji polaznika škole kajaka Dina Stanković bila je 2., a Lucija Plantak 3. U kajaku jednosjedu kod polaznika škole kajaka Borna Valjak plasirao se na 2. mjesto.

U kategoriji mlađih kadeta u kajaku Andrija Novak bio je 2. Kod starijih kadetkinja u kajaku pobijedila je Hana Valjak, a Leona Habek bila je druga. Najbolji kod starijih kadeta bio je Marin Bjeliš, drugi je bio Neo Vugrek, treći Domagoj Cerovečki, Domagoj Kracik 4., a Viktor Žmegač plasirao se na 5. mjesto. Kod juniora u kajaku Matija Novak plasirao se na 5. mjesto.

Na seniorskoj utrci u kajaku pobijedio je Nikola Novosel, a Damian Kukec bio je drugi. Održana je i utrka veterana u kanu jednosjedu gdje se Danijel Mijatović plasirao na 3. mjesto, Robert Rauš bio je 4., a Ervin Mijatović na 5. mjestu.

Tristan Talan obranio naslov prvaka Hrvatske

U Kutini se održalo Prvenstvo Hrvatske za juniore i mlađe seniore u boksu. Iz Fight Cluba Kovačić nastupili su Mate Medenjak I Tristan Talan.

Mate je unatoč dobroj borbi ispao u kvalifikacijama. Tristan Talan prošlogodišnji prvak u polufinalu je pobijedio Karla Kenzevića, da bi u nedjelju, 5. svibnja u finalu jednoglasnom sudačkom odlukom svladao Mihaela Bulatovića iz Slavonskog Broda.

Tristan je time obranio titulu prvaka Hrvatske i potvrdio mjesto reprezentativca Hrvatske. Slijede mu pripreme za Europsko prvenstvo.