Jurica Pavlic sedmi na Prvenstvu Europe

SPEEDWAY

Prvenstvo Europe u speedwayu završilo je četvrtom finalnom utrkom koja je u petak održana  u poljskom gradu Czestochowa.

Nakon turneje u četiri grada u roku od tri mjeseca, gdje je Jurica Pavlic nastupio u njemačkom Gustrowu, ruskom Togliattiju, danskom Holstedu te naposljetku u Czestochowi, završio je prvenstvo sedmim mjestom sa 31 bodom. Tu poziciju dijeli s švedskim vozačem Andreasom Jonssonom koji je stalni učesnik Speedway Grand Prixa.

Tridesetak navijača organiziranim je prijevozom putovalo u Poljsku iz Speedway kluba Unia bodriti svog favorita! Imali su prilike gledati jednu od najuzbudljivijih utrka ikad, 22 vožnje europskih aseva, u kojoj je Jurica s osam bodova zauzeo 8. mjesto. Pobijedio je Grigorij Laguta, Rus kojemu je Arena Czestochowa domaći teren što je i dokazao ekstremnim vožnjama koje su bile melem za oči publici.

Sijedeće što je Jurici na rasporedu je gostovanje u Švedskoj na finalu ekstralige, gdje 30.9. i 1.10. vozi za klub Indianernu koja se za zlato bori protiv Elit Vetlande. Nakon toga organizira se prijevoz na tradicionalnu utrku u Pardubicama – Zlatna kaciga koja se održava u nedjelju, 5.10. Sezonu završavamo utrkom u Krškom, finale državno prvenstva Hrvatske i Slovenije, 18.10.

– Zadovoljan sam rezultatom, ovo prvenstvo iznimno je zahtjevno a konkurencija je više nego teška. Bitan je napredak te svake godina viša pozicija na ljestvici, što smo postigli, a cilj je naravno titula prvaka za koju mislim da nije nedostižna. Hvala svima koji su bili uz mene, posebno ovako odličnim navijačima koji tisuće kilometara prijeđu da vide speedway utrke!  – rekao je Jurica na kraju utrke u Czestochowi.

Rezultati Czestochowa, 4. finale Speedway Europskog prvenstva:
1. Grigorij Łaguta (Rusija) – 17 (2,3,3,3,3,3)
2. Nicki Pedersen (Danska) – 11 (3,2,1,1,2,2)
3. Peter Kildemand (Daska) – 12 (3,3,2,3,w,1)
4. Emil Sajfutdinow (Rusija) – 15 (3,3,3,3,3,w)
5. Janusz Kołodziej (Poljska) – 10 (1,2,1,3,3)
6. Tomasz Gollob (Poljska) – 9 (3,2,3,0,1)
7.  Andreas Jonsson (Švedska) – 8 (2,1,3,2,0)
8. Jurica Pavlic (Hrvatska) – 8 (1,0,2,2,3)
9. Martin Vaculik (Slovačka) – 8 (2,0,2,2,2)
10. Maksim Bogdanow (Latvija) – 7 (2,3,0,1,1)
11. Rune Holta (Poljska) – 7 (1,1,2,1,2)
12. Martin Smolinski (Njemačka) – 5 (1,1,1,2,t)
13. Andrzej Lebiediew (Latvija) – 3 (0,1,0,d,2)
14. Adrian Miedziński (Poljska) – 3 (0,w,1,1,1)
15.  Kenni Larsen (Danska) – 2 (0,2,0,0,0)
16. Jonas Davidsson (Švedska) – 1 (0,0,0,0,1)

Sara Kolak najbolja na mitingu u Rehlingenu

Ludbrežanka Sara Kolak ostvarila je novu pobjedu na mitingu u Rehlingenu na kojem je koplje bacila 58,85 metara.

Rezultat je to četiri centimetra kraći od onoga kojim je prije nepuna dva tjedna pobijedila u Domažlicama i bacivši svoj najbolji rezultat sezone napunila se samopouzdanjem. Drugo mjesto osvojila je Indijka Annu Rani s hicem od 56,07 metara, treća je bila rekorderka mitinga i europska prvakinja iz Berlina 2018. godine, Njemica Christin Hussong, čije se koplje zaustavilo na 55,94 metra.

– S obzirom na sve što mi se dogodilo u posljednja 24 sata i više sam nego dobro reagirala. Popravila sam i pogreške s prošlog natjecanja, a pobjeda je uvijek pobjeda – rekla je dobro raspoložena Sara Kolak za Novi list koja će iduće natjecanje imati 28. svibnja u Ostravi, nakon čega je čeka nastup na Europskom prvenstvu u Rimu.

Elitna ŽNL: Novi Marof pobjedom u derbiju pobjegao Nedeljancu

Odigrano je 3. kolo Lige za prvaka i Lige za ostanak Elitne ŽNL. Derbi kola odigran je u Nedeljancu u kojem su se susreli istoimeni domaćin i Bednja iz Beletinca.

Beletičani su slavili s 4:1. Nogometaši Andrije Balajića poveli su preko Ptičeka u 14. minuti, na 2:0 povisio je Hojski 35. minuti, da bi Horvatić sedam minuta kasnije zabio za 3:0. Nedeljanec je smanjio preko Medveda u 78. minuti, no konačnih 4:1 postavio je Kučko autogolom u 87. minuti.

Posrtaj Nedeljanca iskoristio je Novi Marof koji je s 3:0 bio bolji od tuhovečkog Poleta. Novomarofčani su sve riješili u prvom dijelu. Poveli su preko Broza u 24. minuti, na 2:0 povisio je Keliš pet minuta kasnija, da bi konačnih 3:0 postavio Keliš u 36. minuti.

Ovom pobjedom marofski nogometaši pobjegli su drugoplasiranim Nedeljačanima na četiri boda.

U trećem susretu Lige za prvaka Ivančica je s 5:0 svladala margečansku Mladost.

U 3. kolu Lige za ostanak Polet i Razvitak odigrali su 3:3 u Cestici, dok je Jalžabet s 4:2 pobijedio Budućnost u Vidovcu.