Podbacili u završnicama setova

ODBOJKA

U uzvratnom susretu Challenge Cupa odbojkaši OK SIP Šempeter bili su bolji od OKM Centrometal i zasluženo su izborili plasman u sljedeće kolo.

Obrana

Odbojkaši OKM Centrometal dobro su ušli u susret, do polovice prvog seta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Odlično je krenuo Kopačević, u tom periodu imao je dva blok-poena i jedan prolaz u napadu. Dobar je bio i Vincek. No, nakon nekoliko odličnih obrana u polju domaćih igrača i Šempeter stječe prednost od četiri poena. Na kraju osvajaju set s uvjerljivih 25:17.

Drugi set je sličio prvome. Momčadi se izmjenjuju u vodstvu, čak Centrometal vodi 10:7. Međutim, domaći igrači se vraćaju u igru i slijedi igra bod za bod. Izjednačeno je još i na 16:16. Igra se lijepa odbojka obaju sastava. No, od tog trenutka Centrometal nije pronašao način kako da prođe u napadu i Šempeter s devet uzastopnih poena uzima i drugi set.

To je, najvjerojatnije, bio i prijelomni trenutak utakmice. Izgubiti lagano dva seta, u kojima su do dviju trećina tih setova bili u igri, odbojkaše Centrometala je očito uzdrmala, izgubili su samopouzdanje i treći set su domaći osvojili s 25:15, bez iznenađenja.

Zadovoljni

Polufinale Kupa: OK Mladost Ribola Kaštela – OKM Centrometal, srijeda, 28. prosinca, u 18 sati

Kod Centrometala najbolji je bio Kopačević, dok oni igrači koji su bili najbolji u prvom susretu, kao npr. Bogdanović, Posavec i Palinkaš, nisu imali svoj dan. U servis-poenima je bilo 3:2, a u blok-poenima 11:7 za domaće. Odbojkaši Šempetera bili su puno bolji u igri u obrani i to je presudilo da dobiju utakmicu tako uvjerljivo.
– Želim reći da smo zadovoljni kompletnim nastupom u ovom natjecanju – izjavio je v.d. trenera Jadranko Kirić. – Bila je ovo dobra promidžba našeg kluba, poglavito što smo ostvarili domaću pobjedu. Ipak je ovo jedna druga razina odbojke i drugačiji ambijent za igru. Danas smo dobar dio susreta igrali dobro, no tada su domaći igrači odigrali strašne poene u obrani, nešto što se u našoj ligi ne viđa. Tu je bila prevaga. Svojim igračima nemam što zamjeriti, pokušali su sve, Slovenci su bili bolji i želim im uspjeha u daljnjem natjecanju – zaključio je Kirić.

Pred odbojkašima OKM Centrometal je još jedan veliki događaj, a to je završnica domaćega Kupa. U srijedu, 28. prosinca, igraju polufinale Kupa protiv hrvatskog prvaka i domaćina završnice OK Mladost Ribola Kaštela s početkom u 18 sati. Drugi polufinalni par su HAOK Mladost Zagreb i MOK Murska Osijek.

Varaždinski rukometaši dobro parirali PPD-u Zagreb samo prvi dio susreta

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba 1930 u srijedu, 12. svibnja, odigrali su 2. kolo Lige za prvaka Premijer lige protiv PPD-a Zagreb. Gosti su slavili u Graberju s 33:20.

Varaždinci su se dobro držali prvih 30 minuta. Čak su i vodili prvih 15 minuta, a onda je momčad Ivice Obrvana malo pojačala ritam te je na predah odnijela plus pet (9:15).

U nastavku je naravno do izražaja došla bolja fizička pripremljenost Zagrebaša, veća kvaliteta pa naravno i rotacija, tako da Varaždin jednostavno nije mogao odgovoriti na sve te izazove. S dvije serije po četiri pogotka za redom i jedanput 3:0, Zagreb je otišao do konačnih 13 razlike.

Kod domaćih Varaždinaca najbolji je bio Luka Trojko sa sedam pogodaka iz devet pokušaja.

Kastel nakon boda u Maksimiru: Igrači su vratili vjeru u sebe

Nogometaši Varaždina stigli su do vrijednog boda kod Dinama odigravši 2:2 na Maksimiru.

Time su stigli do 27 boda i dalje drže pretposljednje mjesto Lige.

– Pripremali smo tjedan dana ovu utakmicu, posebno psihološki, da igrači shvate da se mogu nositi s Dinamom i to su i pokazali. Primili smo opet golove nakon grešaka, rezultat je realan, mogli smo mi pobijediti, ali mogao je i Dinamo. No, kažem, pokazali smo da možemo igrati i protiv najboljih, uzeli smo bod s Osijekom, sad i u Maksimiru, igrači su vratili vjeru. Ovaj bod možda neće biti presudan na kraju u borbi za ostanak, ali nam je poticaj da i u preostale dvije utakmice budemo pravi i osvojimo dovoljno bodova da ostanemo u ligi – rekao je Kastel nakon susreta.

Do kraja su ostala još dva kola. Varaždinci u nedjelju, 16. svibnja, dočekuju Rijeku. Posljednjeplasirana Istra 1961 dočekuje sedmoplasirani Slaven Belupo, dok osmoplasirana Lokomotiva ugošćuje Osijek.