Međimurje

U izjednačenom susretu bolji domaći odbojkaši

ODBOJKA

U NGC Aton održana je utakmica 14. kola Superlige između domaćina OKM Centrometala i OK Siska.

Centrometal je osvojio dva važna boda pobijedivši 3:2 (21:25, 26:24, 21:25, 25:18, 15:9). Utakmica je bila vrlo neizvjesna i trajala je gotovo dva sata.
Od samog početka susreta rezultat je bio izjednačen. Na prvom tehničkom odmoru Centrometal ima prednost 12:11, ali nakon rezultata 16:14 gosti preuzimaju inicijativu i dolaze na 16:17. Odvojio se Sisak na 20:17, ali u završnicu se ulazi izjednačeno, 21:21. Na kraju su igrači Siska spretniji i sretniji te dobivaju set 21:25.

U drugom setu ponavlja se situacija iz prvog. Na tehničkom odmoru 10:12 u prednosti je Sisak, ali igrao se bod za bod. Centrometal okreće rezultat na 18:15, a završnica drugog seta ponovno je neizvjesna. Nakon 24:24 Bogdanović prolazi s blok-autom u napadu, dok Palinkaš servisom donosi pobjedonosni bod za 26:24.
U treći set bolje ulazi Sisak te dolazi u vodstvo 12:6. Centrometal je koncentriraniji i okreće rezultat u svoju korist, ali na kraju Sisak uzima treći set koji završava rezultatom 21:25. Gosti dolaze u vodstvo u četvrtom setu s 2:3, no domaći preokreću rezultat na 6:3. Centrometal, s glasnom podrškom s tribina, osvaja set rezultatom 25:18 i izjednačava na 2:2 u setovima.

U peti set bolje je ušao domaćin i s lakoćom dolazi do pobjede od 15:9, za konačnih 3:2. Time je Centrometal prvi dio Lige završio na petome, a Sisak na šestome mjestu. Ono što je bitnije da u drugu fazu Centrometal prenosi 14 bodova, Sisak 13 bodova, Šibenik 9 bodova, a Karlovac nula bodova. Sada će te četiri momčadi odigrati još dvokružno šest kola u tzv. Ligi za ostanak, pa slijedi doigravanje. U borbu za naslov prvaka će peti i šesti, dok sedmi i osmi druge sezone sele iz Superlige u Prvu ligu.

Međimurje

Besplatno mjerenje krvnog tlaka i šećera u ponedjeljak u Maloj Subotici

U ponedjeljak, 29. travnja, od 8 sati u prostorijama Podružnice umirovljenika Mala Subotica (bivši matični ured) organizira se besplatno mjerenje krvnog tlaka i šećera.

Osim toga građani će moći doznati više informacija o šećernoj bolesti te dobiti korisne savjete.

Ovu akciju organizira Podružnica umirovljenika Mala Subotica.

Međimurje

Stiže novi parket u sportsku dvoranu u Murskom Središću

Ministarstvo turizma i sporta krajem prosinca prošle godine objavilo je Javni poziv za iskaz interesa za sufinanciranje izgradnje, obnove, održavanja, opremanja i rekonstrukcije sportskih građevina u 2024. godini na koji je Grad Mursko Središće prijavio projekt „Rekonstrukcija sportske dvorane u Murskom Središću – zamjena sportskog poda“

U srijedu, 24. travnja, gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak prisustvovao je potpisivanju i uručivanju Ugovora za spomenuti projekt u vrijednosti od 136.419,00 eura.

Sportska dvorana u Murskom Središću će tako uskoro dobiti novi sportski pod, a uskoro će se potpisati i ugovor u vrijednosti od 883.501,39 eura za kompletnu energetsku obnovu sportske dvorane – novi krov, fasada, prozori, rasvjeta, solari, toplinske pumpe…

Time će sportska dvorana svakako postati atraktivnije mjesto za sportske događaje, treniranje i natjecanja, a također će se time u idućim desetljećima osigurati funkcionalnost sportske dvorane i neće biti potrebe za nekim većim investicijskim ulaganjima.

Obzirom što je iz ova dva javna poziva Gradu Mursko Središće dodijeljeno više od milijun eura značajno se rasterećuje gradski proračun. Uz Grad Mursko Središće više jedinica lokalne samouprave iz Međimurske županije dobilo je sredstva.