Varaždin vodio 2:0, no Osijek preokretom stigao do pobjede

Iako su vodili 2:0 nogometaši Varaždina u sklopu 23. kola poraženi su od Osijeka 3:2.

Varaždinci su se disciplinirano branili s petoricom u zadnjem redu. I prijetili iz kontra napada.

U 12. minuti ostali su bez Nevena Đuraseka koji je nakon duela s  Danijelom Lončarom morao napustiti teren. Tri minute kasnije Varaždinci su iznenadili goste. Stoper Maks Čelić se našao u ulozi asistenta. Nabacio je na drugu stativu, a tamo se našao Demir Peco koji je glavom pogodio za 1:0.

U 21. minuti opet je u glavnoj ulozi bio Peco. Izvrtio je gostujućeg čuvara, dao za Andrisa Herreru koji je šipicom pogodio za 2:0. U 35. minuti skoro su Varaždinci stigli i do trećeg gola. Nakon nesporazuma golmana Ivice Ivušića i stopera Lončara skočio je Peco glavom. Lopta je išla u gol, no sa same crte izbio je Lončar.

Gosti su najbolje šanse imali iz slobodnih udaraca s 25 metara. Tri puta je Bočkaj pogodio živi zid, dok je iz četvrtog pokušaja opasno pucao Damijan Bohar, ali Horkaš je bio na visini zadatka.

U drugom dijelu Bjelica je uveo Ivana Santinija. Baš je na njemu napravljen prekršaj za penal. U 52. minuti siguran je bio Ramon Mierez za 2:1. U 54. minuti Bočkaj je pogodio gredu, lopta se odbila do Bohara koji je glavom s pet metara promašio prazna vrata. Santini je u 68. minuti ovaj put bio u glavnoj ulozi. Pogodio je glavnom nakon ubacivanja Marija Jurčevića.

Treći gol Osijeka za potpuni preokret postigao je Mierez glavom u 78. minuti za pobjedu Osječana.

Berba medalja kajakaša Varteksa na domaćem natjecanju

Kajak kanu klub održao je Kup mladih Varaždin i Otvoreno seniorsko prvenstvo Varaždina u kajak slalomu kod mostova na rijeci Dravi na kojem je nastupilo je 45 natjecatelja iz Hrvatske i BiH.

U ženskoj konkurenciji polaznika škole kajaka Dina Stanković bila je 2., a Lucija Plantak 3. U kajaku jednosjedu kod polaznika škole kajaka Borna Valjak plasirao se na 2. mjesto.

U kategoriji mlađih kadeta u kajaku Andrija Novak bio je 2. Kod starijih kadetkinja u kajaku pobijedila je Hana Valjak, a Leona Habek bila je druga. Najbolji kod starijih kadeta bio je Marin Bjeliš, drugi je bio Neo Vugrek, treći Domagoj Cerovečki, Domagoj Kracik 4., a Viktor Žmegač plasirao se na 5. mjesto. Kod juniora u kajaku Matija Novak plasirao se na 5. mjesto.

Na seniorskoj utrci u kajaku pobijedio je Nikola Novosel, a Damian Kukec bio je drugi. Održana je i utrka veterana u kanu jednosjedu gdje se Danijel Mijatović plasirao na 3. mjesto, Robert Rauš bio je 4., a Ervin Mijatović na 5. mjestu.

Tristan Talan obranio naslov prvaka Hrvatske

U Kutini se održalo Prvenstvo Hrvatske za juniore i mlađe seniore u boksu. Iz Fight Cluba Kovačić nastupili su Mate Medenjak I Tristan Talan.

Mate je unatoč dobroj borbi ispao u kvalifikacijama. Tristan Talan prošlogodišnji prvak u polufinalu je pobijedio Karla Kenzevića, da bi u nedjelju, 5. svibnja u finalu jednoglasnom sudačkom odlukom svladao Mihaela Bulatovića iz Slavonskog Broda.

Tristan je time obranio titulu prvaka Hrvatske i potvrdio mjesto reprezentativca Hrvatske. Slijede mu pripreme za Europsko prvenstvo.